Czwarta fala koronawirusa: w TYCH województwach wrócą obostrzenia. Które regiony zostaną zamknięte?

i

Autor: Pixaby Czwarta fala koronawirusa: w TYCH województwach wrócą obostrzenia. Które regiony zostaną zamknięte?

Powrót obostrzeń w TYCH województwach. Pięć miejsc na liście! Które regiony będą zamknięte?

2021-08-06 10:09

Czwarta fala koronawirusa: minister zdrowia potwierdził, że wraz ze wzrostem zakażeń powrócą obostrzenia. Te mają zostać wprowadzone w województwach, gdzie wskaźnik osób zaszczepionych jest najmniejszy. Powrotem restrykcji zagrożonych jest pięć regionów! O które województwa chodzi? Gdzie możemy spodziewać się obostrzeń?

Czwarta fala koronawirusa: będzie powrót obostrzeń. Minister wskazał wyznacznik

Czwarta fala koronawirusa w Polsce wydaje się przesądzona. Coraz częściej mówią o tym przedstawiciele rządu. Wiadomo też, że jeśli zakażenia w Polsce znów zaczną ostro rosnąć, musimy spodziewać się powrotu obostrzeń. Zapowiedział to minister zdrowia na ostatniej konferencji prasowej. Adam Niedzielski wskazał też wyznacznik. Restrykcje mają znów zostać wprowadzone, jeśli dziennie w Polsce notować będziemy ponad 1000 zachorowań.

Plaga much pod Wrocławiem

Co ważne, w naszym kraju wariant Delta odpowiada już za ponad 80 proc. zakażeń. Od dawna wiadomo, że jest on bardziej zakaźny niż jego poprzednik. A to może oznaczać, że nowe zakażenia będą rosnąć szybko. Według resortu zdrowia znacznego przyspieszenia liczby nowych zachorowań możemy spodziewać się w drugiej połowie sierpnia lub na początku września.

Czwarta fala COVID. Gdzie zostaną wprowadzone obostrzenia? Które województwa są zagrożone?

Minister zdrowia zapowiedział, że cała Polska nie powinna zostać objęta lockdownem. Rząd stawia bardziej na regionalizację obostrzeń. A to oznacza, że restrykcje wrócą tylko w poszczególnych regionach. Obostrzenia mają pojawić się w miejscach, gdzie wskaźnik zaszczepionych osób jest najmniejszy. Wiemy, które województwa mogą zostać zamknięte. Jak pokazuje analiza stworzona przez Piotra Tarnowskiego, najgorsza sytuacja pod kątem osób zaszczepionych jest w czterech województwach:

  • podkarpackim
  • podlaskim
  • lubelskim
  • opolskim

Jednak dwa kolejne: warmińsko-mazurskie i świętokrzyskie - mają tylko nieco lepsze wskaźniki. Te sześć regionów mogą więc zostać zamknięte jako pierwsze.

Sonda
Jesteś zaszczepiony/a na koronawirusa?
Źródło: Powrót obostrzeń w TYCH województwach. Pięć miejsc na liście! Które regiony będą zamknięte?