Mapa cudów drogowych - tylko cudem nikt tam nie zginął!

i

Autor: Miasto jest Nasze Mapa cudów drogowych - tylko cudem nikt tam nie zginął!

Czarne punkty na mapie Mazowsza. W tych miejscach cudem nikt nie zginął! [MAPA]

2020-11-12 16:27

38 osób zginęło w wypadkach w Warszawie od początku tego roku - alarmują miejscy aktywiści. Przypominają, że wypadki w stolicy to niestety codzienność. By temu choć częściowo przeciwdziałać i ostrzegać - stworzyli mapę warszawskich cudów drogowych, czyli czarnych punktów kolizji, w których tylko cudem nikt nie zginął.

ESKA XD #010

"Mapa cudów drogowych": W tych miejscach w Warszawie tylko cudem nikt nie zginął!

Na interaktywnej mapie cudów oznaczone są wypadki z ostatnich lat. Ma ona uzmysłowić, ile jest miejsc groźnych wypadków, w których tylko cudem nikt nie zginął. 

- Do takich cudów dochodzi w Warszawie bardzo często. Niebezpieczne sytuacje są w Warszawie bardzo częste. Niebezpieczne sytuacje są dla pieszych codziennością. My chcieliśmy uświadomić mieszkańcom, że trzeba działać, żeby rozwiązać ten problem - mówi Piotr Kopalko ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze i dodaje, że skala wypadków w stolicy jest ogromna.

Czytaj także: Aktywiści bronią Justyny Glusman przed zwolnieniem! "Nie możemy do tego dopuścić"

Najbardziej niebezpieczne miejsca w Warszawie

- Aktualnie Warszawa jest jak pole minowe. Nie wiemy kiedy, nie wiemy gdzie komuś krzywdę zrobi kierowca jadący szybko. A jak szybko to niebezpiecznie - dodaje Kopalko.

Na mapie czarnych punktów znalazły się m.in. skrzyżowanie Kijowskiej z Targową czy Żelaznej z aleją Solidarności.

Prędkość najczęstszą przyczyną wypadków?

- Pewnie często widzicie kierowców, którzy jadą ulicami Warszawy z dużą prędkością i wydaje im się, że jeżdżą szybko ale bezpiecznie. To nieprawda. Prędkość jest przyczyną najstraszniejszych wypadków drogowych, a w wielu z nich ofiary ledwo ratują się od śmierci pod kołami - podkreślają aktywiści.

Link do mapy cudów znajdziesz >>TUTAJ<<

Źródło: Czarne punkty na mapie Mazowsza. W tych miejscach cudem nikt nie zginął! [MAPA]