Czarna Białostocka, Białystok. Podlaska KAS przechwyciła nielegalne papierosy [ZDJĘCIA]

i

Autor: Podlaska KAS

Czarna Białostocka. W tajemniczej skrytce trzymał nielegalny towar [ZDJĘCIA]

2021-06-01 8:43

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku zabezpieczyli ponad 2800 paczek papierosów pochodzących z przemytu. Szacunkowa wartość rynkowa nielegalnego towaru to ponad 42 tys. zł. Wszystkim zatrzymanym z nielegalnym towarem osobom grożą wysokie grzywny.

Funkcjonariusze KAS z Białegostoku ustalili, że w domu 60-letniego mieszkańca Czarnej Białostockiej przechowywane są papierosy pochodzące z przemytu. Podczas przeszukania jego posesji mundurowi znaleźli w piwnicy domu skrytkę w ścianie, w której mężczyzna ukrył ponad 730 paczek białoruskich papierosów.

Za posiadanie kontrabandy zza wschodniej granicy odpowiedzą również dwie białostoczanki. W pobliżu jednego z targowisk w Białymstoku funkcjonariusze KAS skontrolowali 50-latkę oraz 65-latkę, które miały przy sobie odpowiednio 10 i 280 paczek białoruskich papierosów. Mundurowi postanowili przeszukać ich miejsca zamieszkania.

W mieszkaniu pierwszej z kobiet kontrolujący znaleźli kolejne 1390 paczek nielegalnych papierosów ukrytych w szafie z ubraniami, natomiast w piwnicy należącej do 65-latki – 430 paczek.

Mieszkaniec Czarnej Białostockiej oraz dwie białostoczanki usłyszeli już zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Za przechowywanie papierosów pochodzących z przemytu grożą im wysokie grzywny.

Jakie masz zdanie na ten temat? Chętnie poznamy Twoją opinię! Podziel się nią z nami w komentarzu niżej!

Raport z anteny 31.05, godz.10
Źródło: Czarna Białostocka. W tajemniczej skrytce trzymał nielegalny towar [ZDJĘCIA]