„COSMOS DISCOVERY Space Exhibition” – fascynująca kosmiczna wystawa z eksponatami NASA – po raz pierwszy w Polsce!

2021-09-10 14:04

Dotknij gwiazd i doświadcz największej przygody w dziejach ludzkości! Jedna z największych na świecie wystaw kosmonautyki „COSMOS DISCOVERY Space Exhibition” po raz pierwszy przyjeżdża do Polski. Nasza misja rozpoczyna się w Warszawie już 15 września!

„COSMOS DISCOVERY Space Exhibition” ­­to jedna z największych na świecie wystaw prezentująca tajniki pełnej wyzwań podróży człowieka w kosmos. Odwiedziły ją już miliony zwiedzających na całym świecie m.in. we Włoszech, Portugalii, Słowacji, Czechach a także Arabii Saudyjskiej. Teraz, tę wyjątkową ekspozycję powstałą we współpracy z amerykańską agencją NASA, Cosmosphere Museum oraz Polską Agencją Kosmiczną i Centrum Badań Kosmicznych PAN będzie można obejrzeć w warszawskim Muzeum Nowa Praga, przy ul. Jagiellońskiej 82A.

EskaROCK Live! - koncert Happysad

Wystawa zawiera setki oryginalnych eksponatów z USA i Rosji, które znajdowały się w kosmosie, udostępnionych przez NASA. Polska edycja, dzięki współpracy z Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Polskiej Agencji Kosmicznej POLSA została także poszerzona o eksponaty z misji kosmicznych, w których brała udział Polska. Na powierzchni ponad 3’000 m2 będzie można zobaczyć oryginalne części promów kosmicznych, stacje orbitalne oraz same statki kosmiczne.

Zwiedzający będą mogli obejrzeć unikalną kolekcję oryginalnych skafandrów i dokładnych modeli statków i promów kosmicznych oraz rakiet wyposażonych w oryginalne elementy. Między innymi będzie można wejść do wnętrza stacji orbitalnej MIR 1:1, obejrzeć statek Mercury, statek kosmiczny Apollo 11, kokpit promu kosmicznego Columbia, rakietę kosmiczną Saturn V w skali 1:10, a także oryginalną dyszę promu kosmicznego oraz statek kosmiczny Sojuz.

Specjalna galeria została poświęcona podbojowi Księżyca i misjom Apollo. Można zobaczyć między innymi odrzut silnika rakietowego Saturn V i Apollo 11.

W pozostałych galeriach prezentowane są także wszystkie amerykańskie promy kosmiczne oraz prom rosyjski, a także najnowsze projekty NASA, Space X oraz innych agencji i firm prywatnych, których celem jest skolonizowanie Księżyca, a następnie pilotowanie lotu na Marsa.

Nie zabraknie także czegoś dla miłośników mocnych wrażeń. W interaktywnym COSMOS CAMP uczestnicy będą mogli doświadczyć wymagającego treningu astronautów oraz najnowocześniejszej technologii 3D.

Wystawa COSMOS DISCOVERY Space Exhibition to jedna z niewielu dostępnych na świecie tego typu ekspozycji. Każda edycja spotkała się ze świetnym przyjęciem zarówno mediów, odwiedzających, jak i specjalistów. Jest to wystawa, która posiada wyjątkowy walor edukacyjny, a jednocześnie pokazująca całą historię ludzkiego pędu do gwiazd. Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że udało nam się sprowadzić wystawę do Polski. Po ekspozycjach we Włoszech, Portugalii, Słowacji, Czechach czy także Arabii Saudyjskiej możemy pokazać tę unikalną wystawę Polakom – podkreśla Anna Czerniejewska, PR Manager JVS Group.

Historia podboju kosmosu to wyjątkowy zapis szaleńczej odwagi i bohaterstwa, jednocześnie jest to dowód na nieprawdopodobne możliwości ludzkiego umysłu. Pozostaje także niezmiennie tematem wielu hitowych hollywoodzkich produkcji. Teraz duża część tej historii jest dostępna w Polsce, na wyciągnięcie ręki – uzupełnia Czerniejewska.

COSMOS DISCOVERY Space Exhibition

Warszawa 2021Muzeum Nowa Praga,ul. Jagiellońska 82A, Warszawa

Przeżyj największą przygodę ludzkości na światowej wystawie COSMOS DISCOVERY. Zapraszamy Cię w podróż przez fascynującą historię załogowych lotów kosmicznych od pierwszych prób, aż do bieżących i planowanych misji.

Organizator: JVS Group Sp. z o.o.

Patroni: Eska Warszawa, Eska Rock, Wyborcza.pl, Synergic Media

Bilety dostępne na: www.cosmosdiscovery.pl, www.ebilet.pl oraz www.eventim.pl

Więcej informacji: https://www.facebook.com/CosmosDiscoveryWarszava

„COSMOS DISCOVERY Space Exhibition” – fascynująca kosmiczna wystawa z eksponatami NASA – po raz pierwszy w Polsce!

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe
Źródło: „COSMOS DISCOVERY Space Exhibition” – fascynująca kosmiczna wystawa z eksponatami NASA – po raz pierwszy w Polsce!