Wracają ciepłe przyciski do Warszawy

i

Autor: materiały prasowe

"Ciepły guzik" w Warszawie znów wyłączony. Jest jeden wyjątek! Kiedy obowiązuje przycisk?

2021-03-23 19:26

Warszawa znów wyłącza "ciepłe guziki". Chodzi o przyciski służące do otwierania drzwi. Na przystankach wszystkie drzwi znów powinny otwierać się automatycznie. Jest jednak jeden wyjątek! Kiedy należy wcisnąć "STOP"?

Do tej pory, by otworzyć drzwi autobusu, tramwaju czy metra należało wcisnąć odpowiedni guzik. Kiedy w stolicy zaczęło przybywać nowych zakażeń, władze stolicy zadecydowały, by wyłączyć tzw. ciepłe guziki i otwierać drzwi automatycznie. Takie działania miały pomóc ograniczyć dotykanie przycisków i jednocześnie zminimalizować ryzyko zakażenia się koronawirusem w komunikacji miejskiej. Jednak po pewnym czasie z tego rozwiązania zrezygnowano ze względu na atak zimy. Częste otwieranie drzwi miało wychładzać pojazdy.

Czytaj także: Wróciły "ciepłe guziki" w transporcie publicznym i przystanki "na żądanie"! Zmiany od 1.02.

Od soboty "ciepłe guziki" znów nie działają. Wszystkie drzwi otwierają się na przystankach automatycznie. Wyjątkiem są przystanki "na żądanie". Jeśli chcemy, żeby kierowca zatrzymał pojazd na wybranym przystanku, należy wcisnąć odpowiedni przycisk.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

[QUIZ] Flagi świata! Myślisz, że to takie proste?

Pytanie 1 z 10
Czyja to flaga?
[QUIZ] Dopasujesz flagę do kraju?
Dr Grzesiowski podsumowuje rok pandemii i mówi, co nas czeka w przyszłości
Źródło: "Ciepły guzik" w Warszawie znów wyłączony. Jest jeden wyjątek! Kiedy obowiązuje przycisk?