Brutalni sprawcy ZNISZCZYLI GNIAZDA jaskółek! Część zatkano papierem toaletowym! [GALERIA]

2021-06-22 12:15

Brutalni sprawcy ZNISZCZYLI GNIAZDA jaskółek! Część zatkano papierem toaletowym! Ptasi Patrol Fundacji Noga w Łapę w mediach społecznościowych poinformował o zdarzeniu, które wstrząsnęło wszystkimi miłośnikami zwierząt. Do brutalnego potraktowania jaskółek doszło w Warszawie. Ucierpiały jaja i młode pisklęta, a na dorosłe ptaki zastawiono pułapki! Horror zwierząt w ciąż trwa.

Ustawa o ochronie zwierząt mówi, że zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą i wymaga humanitarnego traktowania. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Jednocześnie prawo zabrania zabijania, okaleczania i znęcania się nad zwierzętami. Ten, kto zabija, uśmierca zwierzę i znęca się nad zwierzęciem podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli sprawca czynu działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

O pogwałceniu tych przepisów w przypadku gniazd jaskółek w Warszawie zaalarmowała fundacja Ptasi Patrol Fundacji Noga w Łapę. Chociaż wydaje nam się, że nie ma nic piękniejszego niż jaskółka karmiąca swoje młode, to nie dla wszystkich ten widok najwyraźniej był przyjemny. Nieznani sprawcy naruszyli gniazda znajdujące się Mazowieckie Centrum Stomatologii. Jest to duży budynek usytuowany w Warszawie przy Nowym Zjeździe, nad rzeką, co sprawiło że jest to wspaniałe miejsce dla ptaków. Szczególnie upodobały je sobie oknówki, które licznie tworzyły tam swoje gniazda. Niestety, padły one ofiarą brutalności ze strony człowieka.

Brutalni sprawcy ZNISZCZYLI GNIAZDA jaskółek! Część zatkano papierem toaletowym!

Nad prawie każdym oknem od strony Nowego Zjazdu wisiały po dwa gniazda. Widok był piękny, jednak ktoś postanowił masowo zniszczyć gniazda ptaków. To co z nich zostało budzi przerażenie. Na Facebooku fundacji czytamy:

Większość gniazd została strącona lub zniszczona ( przedziurawiona ). Jedno gniazdo zostało zatkane... papierem toaletowym. Z kilkudziesięciu gniazd zostało zaledwie kilka. W dwóch można było dojrzeć główki wyglądających na zewnątrz piskląt. Bezlitosna i okrutna eksterminacja oknówek musi trwać tutaj od dłuższego czasu. Na kilku oknach dostrzegłyśmy kolce zamontowane w rogach niszy okiennych. Montaż takich kolców jest bezwzględnie zabroniony – ich ostrza są wymierzone pod kątem , powodując śmiertelne niebezpieczeństwo dla podlatujących jaskółek.

Więcej informacji znajdziecie w poniższych postach.

Źródło: Brutalni sprawcy ZNISZCZYLI GNIAZDA jaskółek! Część zatkano papierem toaletowym! [GALERIA]