Tempo 30 na bielańskich osiedlach. Miasto zapowiada zmiany na Kaskadzie i Rudzie

i

Autor: Pixabay

Tempo 30 na bielańskich osiedlach - miasto zapowiada zmiany na Kaskadzie i Rudzie. Kiedy przepisy wejdą w życie?

2021-06-04 12:46

Mieszkańcy warszawskich Bielan wkrótce znajdą się w strefie tempo 30. Ograniczenie prędkości pojawi się na osiedlach między Marymoncką a Gwiaździstą. Kiedy zmiany wejdą w życie? Dowiedzcie się tego z naszego artykułu.

Raport z Anteny 02.06

Mieszkańcy Bielan wkrótce znajdą się w strefie tempo 30

Tempo 30 na Bielanach - strefa spowolnionego ruchu to coś, czego domagali się mieszkańcy dzielnicy. O zmiany apelowali na osiedlach między Marymoncką a Gwiaździstą. - Strefa obejmie okolice Rudy, Kaskady, tereny na skarpie i pod skarpą. Tego typu strefy chcemy wprowadzać w całej Warszawie, bo mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo pieszych - mówi Tamas Dombi z biura zarządzania ruchem.

Czytaj także: Papierosy ukryte za ziemniakami - w Warszawie udaremniono przemyt warty miliony!

Kiedy Tempo 30 zacznie obowiązywać na Bielanach?

Strefa tempo 30 to poza ograniczeniem prędkości także progi zwalniające oraz zmiana skrzyżowań na równorzędne. Najwięcej próśb o zmiany płynęło z Lektykarskiej - To dobry pomysł. Na osiedlową drogę zawsze może wybiec dziecko czy pies. Jazdę po osiedlach najlepiej ograniczyć do minimum. Przecież do parkingu można podejść - mówią mieszkańcy. Co ważne, miasto chce bardzo szybko przygotować odpowiednie przepisy wprowadzające Tempo 30 na Bielanach. Zmiany mają wejść w życie jeszcze w tym roku.​

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Tempo 30 na bielańskich osiedlach - miasto zapowiada zmiany na Kaskadzie i Rudzie. Kiedy przepisy wejdą w życie?