Nieużywane karetki dostaną nowe życie! Meditrans podzieli się nimi ze szpitalami i strażą

i

Autor: Pixabay Nieużywane karetki dostaną nowe życie! Meditrans podzieli się nimi ze szpitalami i strażą

Nieużywane karetki dostaną nowe życie! Meditrans podzieli się nimi ze szpitalami i strażą

2021-06-02 15:05

Stare karetki dostaną nowe życie! Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Warszawie wymienia swoje pojazdy na nowe i bardziej funkcjonalne. Dlatego te, których nie będzie już używać podarowano, stołecznym szpitalom i ochotniczej straży pożarnej. Ma to im pomóc w szybszym docieraniu do pacjentów.

Karetki dostaną drugie życie

Stare karetki dostaną nowe życie! Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Warszawie wymienia swoje pojazdy. Dlatego te nieużywane trafią do stołecznych szpitali i straży pożarnej. Jak mówi rzecznik Meditransu, Piotr Owczarski - chodzi o sześć karetek. Zanim trafiły do poszczególnych instytucji, przeszły lifting.

Sonda
Czy publikujesz zdjęcia dzieci w Internecie?

- W pierwszej kolejności stwierdziliśmy, że wesprzemy te podmioty, które są dużymi obiektami na terenie Warszawy i borykają się również z problemami finansowymi - mówi Piotr Owczarski.

Najprzystojniejsi aktorzy z tureckich seriali. TOP10 | ESKA XD - Hotplota #24

Kto dostał nowe karetki?

Nowy ambulans trafił m.in. do Ochotniczej Straży Pożarnej w Wesołej.

- Bardzo często, z racji swojej lokalizacji, jako pierwsza pojawia się na miejscu zdarzeń. I co więcej, jest to jedna z niewielu z ochotniczych straży pożarnych, w której pracują czynni zawodowo ratownicy medyczni związania także m.in. z warszawskim pogotowiem ratunkowym - tłumaczy Piotr Owczarski.

Karetki przekazano też m.in. Mazowieckiemu Specjalistycznemu Centrum Zdrowia w Pruszkowie, Mazowieckiemu Szpitalowi Bródnowskiemu i Szpitalowi Psychiatrycznemu „Szpital Nowowiejski".

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Nieużywane karetki dostaną nowe życie! Meditrans podzieli się nimi ze szpitalami i strażą