Festiwal Muzyki Tanecznej - Kielce 2020

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

Większość festiwali muzycznych i koncertów w Europie odwołana? Co z wydarzeniami w Polsce w 2021 roku?

2021-04-12 10:14

Niestety niemal codziennie jesteśmy świadkami kolejnych konferencji prasowych organizatorów koncertów i festiwali z całego świata, którzy korzystając z obecności dziennikarzy obwieszczają światu i fanom informacje o odwołaniu organizowanych przez siebie wydarzeń kulturalnych. Jeszcze nie talk dawno temu nikt z nas nie wyobrażał sobie lata w 2021 roku bez imprezowych wojaży po Polsce i Europie, a wszystko na to wskazuje, że niestety, ale będziemy musieli pogodzić się z takim stanem rzeczy.

Jeszcze rok temu żyliśmy nadzieją na to, że w 2021 roku zrekompensujemy sobie festiwalowy deficyt sprzed roku. Nadzieje na taki rozwój wypadków są nikłe, o ile jeszcze takowe istnieją.

Odwołane festiwale i koncerty w Europie

Większość festiwali muzycznych i koncertów w Europie została już odwołana. Te kluczowe decyzje zapadały na przestrzeni ostatnich tygodni. Wiemy już, że organizatorzy takich wydarzeń jak Tomorrowland 2021 czy polski Sunrise Festiwal 2021 dwoją się i troją, aby ich imprezy doszły do skutku. Fani wydarzenia odbywającego się zawsze w belgijskiej miejscowości Boom, wiedzą już, że w tym roku Tomorrowland 2021 został przełożony na późniejsza datę.

Powstał Kodeks Odpowiedzialnego Festiwalu

Informacje jakie napawały nas największym optymizmem jeszcze kilka chwil temu pochodziły z Berlina - stolicy Niemiec. To właśnie w tej metropolii rząd zdecydował się na stworzenie specjalnej komisji klubowej, która sprawdziła jak dokładna weryfikacja pod kątem obecności koronawirusa wśród osób biorących udział w wydarzeniach muzycznych, może wpłynąć na poluzowanie restrykcji dla imprezowiczów.

Festiwale i koncerty wrócą dopiero w 2022 roku?

Niestety, ale wszystko wskazuje na to, że festiwale i koncerty wrócą dopiero w 2022 roku. Do takich wniosków doszli - jedni z najbardziej liberalnie nastawionych - do odblokowania sektora klubowego i eventowego naukowcy, którzy zdecydowali się nawet przy wsparciu rządu zorganizować testowe imprezy. Pomimo ich sukcesu i szczegółowych badań stwierdzono, że decyzja dająca możliwości organizacji koncertów i festiwali w reżimie sanitarnym, mogłaby negatywnie wpłynąć całokształt walki z pandemią.

Zachodni badacze i naukowcy z Niemiec i Hiszpanii nie dają nam już złudnych nadziei. Mówią jednogłośnie, że należy przygotować się na taką ewentualność, w której do koncertowej i imprezowej normalności wrócimy dopiero za ponad rok, bo w 2022 roku.

Co z wydarzeniami w Polsce w 2021 roku?

Co z wydarzeniami w Polsce w 2021 roku - to pytanie zadają sobie chyba wszyscy na kilka miesięcy przed rozpoczęciem wakacji 2021. Niestety większość wydarzeń już została odwołana. Mowa o Orange Warsaw Festival, koncercie Guns N’ Roses, Mystic Festival 2021, koncercie Rammstein czy grupy Pearl Jam. Póki co nadal czekamy na szczegółowe informacje od organizatorów Sunrise Festival 2021 oraz Open'er 2021 - ci jeszcze nie zdecydowali się na podjęcie konkretnych kroków w sprawie ewentualnego odwołania lub przełożenia swoich wydarzeń.

Sonda
Na jaki festiwal w 2021 roku się wybierasz?
Źródło: Większość festiwali muzycznych i koncertów w Europie odwołana! Co z wydarzeniami w Polsce?