Trwa masowe porzucanie zwierząt w Polsce. Wakacje uderzyły Polakom do głowy?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Trwa masowe porzucanie zwierząt w Polsce. Wakacje uderzyły Polakom do głowy?

2021-07-06 10:44

Trwa masowe porzucanie zwierząt w Polsce. Wakacje uderzyły Polakom do głowy? Lato to czas, na który wielu z nas czekało z niecierpliwością. Po wielu miesiącach w końcu możemy odetchnąć. I spędzić czas z przyjaciółmi i rodziną. Niestety, powodu do radości nie mają czworonogi. Polacy masowo porzucają zwierzęta!

Trwa masowe porzucanie zwierząt w Polsce. Wakacje uderzyły Polakom do głowy? Gorące letnie dni zachęcają do odpoczynku z daleka od miejskiego zgiełku. Niestety, nie dla wszystkich wakacje są powodem do radości. W 2021 roku niemal codziennie możemy usłyszeć o porzuconych zwierzętach.

W Warszawie jednego dnia ktoś pozostawił dwa koty zamknięte w przenośnym kontenerku pod śmietnikiem. W innej dzielnicy duży pies został zamknięty przez byłego właściciela na psim wybiegu i pozostawiony samotnie w upale. Przestraszone zwierzęta - psy, koty, a nawet króliki i fretki błąkają się przy drogach. Dlaczego tak się dzieje?

Pies postrzelony z wiatrówki

Trwa masowe porzucanie zwierząt w Polsce. Jaki jest powód?

W latach 2020-2021 zamknięci w domach Polacy często decydowali się na przygarnięcie czworonożnego przyjaciela. Teraz jednak wyjeżdżają na urlopy i zwierzak w wielu domach okazał się prawdziwym problemem. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich! Zdecydowana większość z nas dba o swoich pupili i zapewnia im odpowiednią opiekę podczas swojej nieobecności. Wiele miejsc oferuje nam również możliwość pobytu ze zwierzakiem, dzięki czemu odpoczywać możemy całą rodziną.

Źródło: Trwa masowe porzucanie zwierząt w Polsce. Wakacje uderzyły Polakom do głowy?