Terminator

i

Autor: Collection Christophel/East News

FILMY

Terminatora miał zagrać zupełnie ktoś inny! Schwarzenegger nie był pierwszym wyborem do kultowej roli

2023-03-27 15:39

Miał zagrać Terminatora, ale ostatecznie zagrał policjanta. I to w tym samym filmie! Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Arnold Schwarzenegger nie był pierwszym wyborem do tytułowej roli. Kto mógł się w niej pojawić?

Chociaż trudno w to uwierzyć, to od premiery Terminatora minęło naprawdę sporo czasu. Elektroniczny morderca z przyszłości zaatakował na wielkich ekranach jeszcze w 1984 roku. Śmiało można powiedzieć, że to kawał czasu! Przez te wszystkie lata doczekaliśmy się przecież aż sześć części filmów pełnometrażowych, ale także jeden krótki metraż, serial i różnego rodzaju komiksy, książki oraz serię gier. W rolę tytułową w większości filmów cyklu wcielił się Arnold Schwarzenegger. Na początku Terminatora miał zagrać jednak zupełnie ktoś inny!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kto rzucił najwięcej "f*cków" w Sukcesji? Pierwsze miejsce nie należy do Logana!

Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3

Terminator w innej obsadzie? To on mógł zagrać tytułową postać!

Nie jest tajemnicą, że do roli Terminatora przymierzano... Lance'a Henriksena. James Cameron miał już okazję współpracować z aktorem przy innych projektach i to pod niego napisał scenariusz pierwszej części kultowego filmu. Ostatecznie jednak obsadzono go jako detektywa Hala Vukovicha, który prowadził śledztwo w sprawie brutalnych morderstw, a ostatecznie zginął podczas ataku T-800 na komisariat. Myślicie, że Henriksen pasowałby do roli Elektronicznego Zabójcy i zagrałby lepiej niż Schwarzenegger? Jeden z kalifornijskich artystów, Peter Murphy, postanowił sprawdzić, jak wyglądałby aktor w skórze głównego bohatera. Zdjęcia możecie obejrzeć poniżej.

Sonda
Lance Henriksen pasuje do roli Terminatora?
Źródło: Terminatora miał zagrać zupełnie ktoś inny! Schwarzenegger nie był pierwszym wyborem do kultowej roli