Te psiaki mają nosa! Zobacz jak pracują psy policyjne | Tak trzeba żyć #7 Eska Rock

i

Autor: Materiały prasowe Wyjątkowe psy

Te psiaki mają nosa! Zobacz jak pracują psy policyjne | Tak trzeba żyć #7 Eska Rock

2022-06-03 10:54

Czworonożni przyjaciele od lat pomagają służbom mundurowym w wykrywaniu narkotyków, poszukiwaniu zaginionych osób czy w zatrzymywaniu groźnych przestępców. Czy praca psa policyjnego wygląda jak w serialu „Komisarz Rex”? Jak przebiega szkolenie takiego zwierzaka? Jakie rasy wykorzystuje się do pracy w służbach? Tego wszystkiego dowiecie się z najnowszego odcinka programu Tak trzeba żyć!

„Tak trzeba żyć” to program, którego bohaterami są prawdziwi pasjonaci. Sprawdzamy jak można uczynić ze swojego hobby pracę i odwrotnie. Odsłaniamy kulisy zawodów, dyscyplin sportowych czy podróży, którymi żyją nasi goście. Na program zaprasza Wojtek Góralski, którego znacie z porannego programu w Radiu ESKA Rock.

Tym razem w studiu nagraniowym Eski Rock pojawiła się sierżant Iwona Szoda i jej zawodowa partnerka - suczka Dream. Iwona Szoda w mediach społecznościowych znana jest również, jako „Policjantka ulicy”. Pod tym pseudonimem prowadzi podcast o tematyce kryminalnej i o pracy psów w polskiej policji. Przed naszymi kamerami opowiedziała o szkoleniu czworonogów do pracy w służbach mundurowych. Zdradziła jak na co dzień wygląda praca takiego psa i wyjaśniła co zwierzaki są w stanie zdziałać swoimi nosami. 

Bohaterka programu opowiada także o swoim zamiłowaniu do dziennikarstwa, pisarstwa, kryminalistyki, kryminologii i pracy w policji.

Oglądajcie najnowszy odcinek „Tak trzeba żyć”.