Taylor Hawkins nie żyje. Perkusista Foo Fighters miał 50 lat - co się stało?

i

Autor: VALERIE MACON/AFP/East News Taylor Hawkins nie żyje. Perkusista Foo Fighters miał 50 lat - co się stało?

Taylor Hawkins nie żyje. Perkusista Foo Fighters miał 50 lat

2022-03-26 12:18

Taylor Hawkins nie żyje - tragiczna wiadomość o śmierci perkusisty pojawiła się w nocy z 25 na 26 marca 2022. Potwierdziła i przekazała ją jednocześnie rodzina wraz z zespołem. Co się stało? Jaka jest przyczyna śmierci?

Spis treści

  1. Taylor Hawkins nie żyje - co się stało?
  2. Taylor Hawkins - kim był?
  3. Tragiczne historie w świecie rocka.
  4. Posłuchaj podcastu Jaro Sobierajewicza - Kultowe kawałki - Kultowe historie

Taylor Hawkins nie żyje. Perkusista Foo Fighters zmarł nagle i niespodziewanie, o czym poinformowała jego rodzina, a także przyjaciele z zespołu. Pojazdy policyjne, karetka pogotowia, a także fani zebrali się przed hotelem w północnej Bogocie, gdzie przebywał Hawkins, w oczekiwaniu na koncert. Aktualnie zespół Foo Fighters koncertuje w Ameryce Południowej. Niedawno zagrali na festiwalu w San Isidro w Argentynie, a 25 marca wieczorem mieli zagrać właśnie w Bogocie, w Kolumbii. Zamiast koncertowych uniesień fani otrzymali oświadczenie, w którym zawarta była informacja o śmierci Taylora Hawkinsa.

Taylor Hawkins nie żyje - co się stało?

Wiadomość o śmierci Taylora Hawkinsa zszokowała dosłownie wszystkich. Internautów, wiernych fanów, dziennikarzy z całego świata, ale przede wszystkim rodzinę i przyjaciół z zespołu. Właśnie oni przekazali tą tragiczną wiadomość pisząc:

Rodzina Foo Fighters jest zdruzgotana tragiczną i przedwczesną utratą kochanego Taylora Hawkinsa. Jego muzyczny duch i zaraźliwy śmiech będą żyć z nami wszystkimi na zawsze

- głosi część oświadczenia. Władze w Kolumbii nie skomentowały śmierci Hawkinsa. Ambasada Stanów Zjednoczonych w Bogocie wyraziła swoje kondolencje na Twitterze.

Taylor Hawkins - kim był?

Taylor Hawkins po Dave Grohlu był najbardziej rozpoznawalnym członkiem grupy Foo Fighters. Często pojawiał się u boku wokalisty zespołu, w wywiadach, w programach telewizyjnych, czy chociażby grał zabawne role w teledyskach. Grohl wielokrotnie podkreślał, jak duża więź łączy go z Hawkinsem. W książce zatytułowanej The Storyteller nazwał go swoim bratem z innej matki, mojej najlepszej przyjaciółki, mężczyzna, za którego wziąłbym kulę. Mówił też: - Po pierwszym spotkaniu nasza więź była natychmiastowa i z każdym dniem, każdą piosenką, każdą nutą, którą graliśmy razem, zbliżaliśmy się do siebie. Jesteśmy absolutnie przeznaczeni i jestem wdzięczny, że odnaleźliśmy się w tym życiu - pisał Grohl.

Hawkins był perkusistą koncertowym Alanis Morrissette, gdy dołączył do Foo Fighters w 1997 roku. W sumie perkusistą Foo Fighters był przez 25 z 28 lat istnienia zespołu, zastępując oryginalnego perkusistę Williama Goldsmitha. Taylor zostawił żonę Alyson i trójkę dzieci. Miał 50 lat, zmarł 25 marca 2022.

Tragiczne historie w świecie rocka.

Posłuchaj podcastu Jaro Sobierajewicza - Kultowe kawałki - Kultowe historie

Listen to "Tragiczne zdarzenia" on Spreaker.