Szkoła uwodzenia

i

Autor: NZ/Collection Christophel/East News

KULTOWE

"Szkoła uwodzenia" wraca po latach jako serial! Kto zagra główne role?

2023-06-05 11:08

To już oficjalne! Szkoła uwodzenia wraca na ekrany, a razem z nią twórczynie "Assassination Nation" i "Plotkary". Nowa wersja będzie jednak znacząco różnić się od oryginału. Szykuje się kolejny hit, czy może raczej wielka klapa? Co już wiemy i czego się spodziewać?

"Szkoła uwodzenia" ponownie zostanie otwarta. Uwielbiana przez miliony widzów teen drama doczeka się nowej odsłony. Przypomnijmy, że oryginał zadebiutował jeszcze w 1999 roku, a w jego obsadzie znaleźli się, m.in. Reese Witherspoon, Selma Blair, Sarah Michelle Gellar i Ryan Phillippe. Uwspółcześniona wersja "Niebezpiecznych związków" była jednym z pionierów w swoim gatunku i podbiła serca naprawdę wielu nastolatek. Popularność sprawiła, że planowano nawet sequel, który miał rozgrywać się 15 lat po wydarzeniach z pierwowzoru. Tak się jednak nie stało, ale... doczekamy się za to reboota!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kucharz chciał spalić dom Benedicta Cumberbatcha! Groził mu nożem do ryb

Najdroższe majtki świata? Te rekwizyty z filmów SPRZEDANO ZA MILIONY | To Się Kręci #16

Nowa "Szkoła uwodzenia" będzie... serialem!

Serial, i to w różnych formach, planowano już kilka lat temu. Temat wracał na usta producentów wielokrotnie, ale dopiero teraz podjęto stanowcze kroki w tym temacie. Według serwisu TVLine, zdjęcia mają wystartować w Toronto jeszcze w czerwcu 2023 roku. Całość powstaje dla Amazona, więc to właśnie na platformie tego giganta odbędzie się premiera. Data nie została jeszcze potwierdzona, ale wiemy już, że serial będzie składał się łącznie z 8. odcinków. Za produkcję odpowiada Phoebe Fisher ("Assassination Nation"), a za scenariusz Sara Goodman ("Plotkara").

O czym będzie serial "Szkoła uwodzenia"? Jaka obsada?

Serial ma być świeżym spojrzeniem na historię, którą mogliśmy oglądać w 1999 roku. Cała akcja będzie rozgrywać się głównie w Waszyngtonie, a fabuła skupi się na przygodach przyrodniego rodzeństwa, które studiuje na prestiżowej uczelni. Po brutalnym wydarzeniu, bohaterowie zaczynają obawiać się swojej pozycji, więc robią wszystko, by ją utrzymać. Uwiedzenie córki wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych może okazać się niezwykle pomocne. Co ciekawe, w serialu zobaczymy Seana Patricka Thomasa, który w w filmie z 1999 roku wcielał się w Ronalda Clifforda. Teraz jednak zagra kogoś innego - będzie to nowa postać, profesor Chadwick. Główne role zagrają Sarah Catherine Hook (Caroline), Khobe Clarke (Scott), Zac Burgess (Lucien), Sara Silva (CeCe) oraz Brooke Lena Johnson (Beatrice). Na ekranie pojawią się też John Harlan Kim (Blaise), Myra Molloy (Annie) oraz gościnnie Laura Benanti jako matka Caroline i Jon Tenney jako amerykański kongresmen Russell.

Źródło: "Szkoła uwodzenia" wraca po latach jako serial! Kto zagra główne role?