SYMPTONE - 'Sam Na Sam'. Trzeci singiel promujący album 'MindBox'

i

Autor: Fot: Agnieszka Bogdan

SYMPTONE - 'Sam Na Sam'. Trzeci singiel promujący album 'MindBox'

2022-01-27 12:38

Czteroosobowy skład z Rzeszowa, który od dwóch lat udowadnia, że polska scena rockowo-metalowa wciąż ma się dobrze. Zespół z lekkością porusza się po gatunkach tj. grunge, nu-metal, czy punk rock, serwując słuchaczom energetyczną bombę zarówno podczas koncertów, jak i na nagraniach studyjnych.

Wpadające w ucho melodie przeplatają się tu z misternie skonstruowanymi riffami cięższego kalibru, a przekaz każdego z tekstów wzmacnia charakterny wokal, któremu nie straszny zarówno śpiew czysty, jak i brudny rockowy pazur. SYMPTONE wystąpił na ubiegłorocznej edycji Antyfestu Antyradia oraz na szczecińskim Festiwalu Garaże, gdzie gościł na podium jako jeden z finalistów przeglądu. W poczet osiągnięć zespołu wpisują się koncerty zagrane m.in. w towarzystwie zespołów Pidżama Porno, Luxtorpeda, Illusion i Dziwna Wiosna. W ciągu ostatnich miesięcy zespół intensywnie pracował nad wydaniem debiutanckiego krążka pt. „MindBox”, którego premiera planowana jest na 31 stycznia 2022.

Co tam w środku gra? - Motorhead - The best of

"Sam Na Sam" to utwór szyty na miarę dla albumu „MindBox”. Jest to bowiem singiel, który z trzech dotychczas wypuszczonych najgłębiej penetruje zakamarki ludzkiego umysłu, skupiając się na intymnych przemyśleniach jednostki, meandrując po sferze refleksji przedstawionej w utworze postaci. Kompozycja wpisująca się w ramy pełnokrwistej heavy metalowej ballady opowiada o próbie poradzenia sobie ze stratą bliskiej osoby. Poczucie odizolowania towarzyszy nam tu na każdym kroku – od sugestywnego tytułu utworu, przez stonowaną i melancholijną warstwę muzyczną, po chmurną treść okraszoną ekspresyjnym wokalem. Z biegiem tekstu można zaobserwować zmianę nastawienia osoby osamotnionej, która przechodzi przez kolejne etapy żałoby – zaczynając od negacji, przez gniew, kończąc na akceptacji. Delikatna liryczność utworu przepleciona tu jest mocnym, dynamicznym i mrocznym uderzeniem, które akcentuje zmieniające się na bieżąco emocje.

Nazwa „MindBox” nieprzypadkowo odnosi się do ludzkiego umysłu – elementem wspólnym wszystkich dziesięciu utworów zgromadzonych na płycie jest eksploracja ludzkiej psychiki w przeróżnych kontekstach i sytuacjach. Refleksyjne teksty wplecione w bogatą stylistycznie warstwę muzyczną niepostrzeżenie zabierają słuchacza w podróż po ludzkiej naturze, stawiając po drodze wiele pytań dotyczących istoty człowieczeństwa i wyzwalając przy tym istny kalejdoskop emocji. Wśród utworów wchodzących w skład płyty znajdują się trzy opublikowane dotychczas single: "Social", "Sam Na Sam" oraz „Pryzmat”, do którego pod koniec ubiegłego roku powstał teledysk, owoc współpracy zespołu z rzeszowskim reżyserem Łukaszem Rogiem.

Szczegółowe informacje dotyczące kanałów sprzedaży płyty oraz jej dystrybucji na serwisy streamingowe pojawią się w dniu premiery albumu na facebookowej stronie zespołu.