Sky Rojo

i

Autor: Materiały prasowe Netflix

Sky Rojo - nowy serial twórców Domu z papieru! Będzie hit na miarę La casa de papel?

2021-01-19 15:48

Twórcy Domu z papieru zapraszają na kolejny serial pełen akcji, czarnego humoru i czystej adrenaliny. Sky Rojo - nowy tytuł na Netflix, będzie miał swoją światową premierę 19 marca. Pierwszy sezon będzie się składał z ośmiu 25-minutowych odcinków, będących mieszanką gatunków, które twórcy serialu, Álex Pina i Esther Martínez Lobato (Dom z papieru), nazwali "latynoską miazgą".

Trzy prostytutki — Coral , Wendy i Gina — postanawiają uciec z nocnego klubu Las Novias Club w poszukiwaniu wolności. W pogoń za nimi rusza ich alfons Romeo, wspierany przez specjalistów od mokrej roboty, Moisesa i Christiana. Kobiety wyruszają w szaloną, chaotyczną podróż, podczas której muszą stawić czoła różnym niebezpieczeństwom, wiedząc, że każda sekunda może być ich ostatnią. W czasie ucieczki odkrywają potęgę przyjaźni oraz to, że razem są silniejsze i mają większą szansę na odzyskanie normalnego życia.

"Chcieliśmy, aby Sky Rojo cechowało się szaloną akcją przez całe 25-minut każdego odcinka, tak aby podkreślić dynamiczną naturę fabuły: nieustannej ucieczki i wyścigu o przetrwanie. Zwykle dopiero w trzecim akcie filmu czy odcinka serialu następuje kumulacja całej energii i prawdziwy wybuch wszystkich konfliktów, które są napędem historii. My postanowiliśmy sprawić, że akcja serialu będzie miała taki szalony bieg przez cały sezon", mówią Álex Pina i Esther Martínez Lobato. 

Serial powstawał w Madrycie i na Teneryfie. Producenci Sky Rojo potwierdzili powstanie dwóch ośmioodcinkowych sezonów. Serial jest produkowany przez Vancouver Media dla Netflix, a w jego międzynarodowej obsadzie występują:

  • Verónica Sánchez (The Pier, 13 Roses),
  • Asier Etxeandia (Pain and Glory, Velvet),
  • Miguel Ángel Silvestre (Velvet, Sense8),
  • argentyńska wokalistka i aktorka Lali Espósito (Casi Ángeles, Esperanza Mía),
  • kubańska aktorka Yany Prado (La doble vida de Estela Carrillo, La reina soy yo) oraz
  • Enric Auquer (La línea invisible, Perfect Life).
Najlepsze teksty Marka "Krzykacza" ze Złomowisko.pl
Źródło: Sky Rojo - nowy serial twórców Domu z papieru! Będzie hit na miarę La casa de papel?