Shisha jest gorsza niż papierosy. Naukowcy nie mają wątpliwości

i

Autor: freeimages.com / todor atanasov

Shisha jest gorsza niż papierosy. Naukowcy nie mają wątpliwości

2019-01-08 15:41

Wiele osób uważa, że shisha jest czymś dużo zdrowszym niż papierosy. Okazuje się, że palenie fajki wodnej wcale nie jest takie zdrowe dla naszych płuc.

Shisha kojarzy się ludziom z czymś przy czym można się wyluzować i co jest mniej szkodliwe niż papierosy. Okazuje się jednak, że może i faktycznie przy shishy można się wyluzować, jednak wcale nie jest ona zdrowsza od papierosów!

Rammstein szuka statystów erotycznych do nowego klipu. Są pierwsze przecieki

Naukowcy z Brighton ans Sussex Medical School, przebadali 10 tysięcy Irańczyków, którzy palą shishę i papierosy oraz byłych palaczy i ludzi niepalących. Według naukowców, dym z shishy może przyczynić się do cukrzycy typu 2, do otyłości oraz może być przyczyną miażdżycy. Jedno posiedzenie shishy może być porównywalne do wypalenia całej paczki papierosów, ponieważ podczas jednej sesji człowiek może zaciągnąć się nawet 200 razy.

Dlaczego Chester Bennington popełnił samobójstwo? Mike Shinoda odpowiada

Oczywiście toksyny przyczyniają się również do rozwoju raka płuc, czego akurat nie trzeba tłumaczyć. Pewne jest jedno, shisha wcale nie jest taka dobra i pamiętajcie, że jest równie szkodliwa co papierosy.