Różyczka 2

i

Autor: Materiały prasowe

FILMY

"Różyczka 2" nadchodzi! Boczarska, Gajos i Więckiewicz w pierwszym zwiastunie

2023-08-23 11:43

Do sieci trafił długo wyczekiwany zwiastun i plakat „Różyczki 2” w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego. To nieoczywista kontynuacja, która skupia się na córce Kamili, a Joannę Warczewską poznajemy w momencie, który przesądzi o jej przyszłości. Kobieta zostaje wciągnięta przez szantażystę w bardzo niebezpieczną grę. Kiedy premiera i czego się spodziewać?

Jak powstał pomysł na Różyczkę 2? "Różyczka nosiła w zakończeniu pytanie, które powracało w trakcie spotkań z publicznością na całym świecie. Widzowie chcieli się dowiedzieć, kto jest ojcem dziecka Kamili Sakowicz: mąż, ceniony pisarz, na którego donosiła, czy funkcjonariusz SB, z którym miała romans? Wydawało się, że kochała obu tych mężczyzn" – przypomina reżyser. Początkowo nie myślano o kontynuacji. Jak sam wspomina "To była zamknięta historia. Miała się zakończyć ujęciem z 1968 roku na Dworcu Gdańskim w Warszawie. Jednak z czasem scenarzysta Maciej Karpiński doszedł do wniosku, że warto dać widzom odpowiedź i postanowił dopisać dalsze losy bohaterów".

Dlaczego scenarzyści strajkują? Chodzi nie tylko o pieniądze! | To Się Kręci #18

O czym jest Różyczka 2? Opis fabuły

Joanna Warczewska (Magdalena Boczarska) ma wszystko: wielką miłość i świetnie rozwijającą się karierę. To poukładane życie w jednej chwili burzy jednak zamach terrorystyczny, w którym ginie jej ukochany mąż (Paweł Małaszyński). Kiedy los daje Joannie nową życiową szansę, dosięga ją kolejny cios. Ktoś wysyła zdjęcia i dokumenty kompromitujące jej rodzinę, żądając setek tysięcy euro w zamian za milczenie. Joanna decyduje się na własną rękę zmierzyć z szantażystą i z prawdą o własnej przeszłości. Gotowa jest zaryzykować wszystko, by odzyskać kontrolę nad swoim życiem i rozwikłać skomplikowaną intrygę, w którą została wciągnięta. Jaką rolę w tej dramatycznej grze odegrają tajemniczy agent (Jacek Braciak), wpływowy polityk (Janusz Gajos) i przyjaciel z przeszłości (Robert Więckiewicz)? Jej wynik może mieć wpływ na losy milionów, a czas nie działa na korzyść Joanny.

Różyczka 2 - kiedy premiera? Data, zwiastun i obsada

W obsadzie znaleźli się Magdalena Boczarska (Warczewska / Kamila Sakowicz), Janusz Gajos (Prezes Marczuk), Robert Więckiewicz (Roman Rożek), Mateusz Banasiuk (Ryszard); Adrian Topol (Dawid), Maria Seweryn (Dorota), Jacek Braciak (Sobol), Paweł Małaszyński (Krzysztof). Poniżej udostępniamy oficjalny zwiastun, po którym możecie zobaczyć, czego się spodziewać. Premiera w kinach 20 października 2023 roku.

Źródło: "Różyczka 2" nadchodzi! Boczarska, Gajos i Więckiewicz w pierwszym zwiastunie