kawa

i

Autor: pixabay.com

Gastronomia

Roboty przejmą władzę nad... kuchnią? Technologia wkroczyła do gastronomii!

Robot dostarczy dla Ciebie kawę i deser, będzie serwował osiem posiłków za jednym razem i może porozumiewać się w kilku językach? Nie, to nie scena z filmu science fiction, a realia. Branża gastronomiczna coraz śmielej wkracza w świat technologii, a wszystko po to, by ułatwić sobie pracę i zaoszczędzić czasu.

Robot-kelner. Pomocna rewolucja w gastronomii

Wprowadzanie coraz to większych udogodnień technologicznych w wielu branżach przestaje szokować, mimo wszystko na technologii można wiele zyskać. Tym samym są branże w Polsce, które korzystając z technologicznych nowości zapewniają sobie rozgłos. Co więcej, gdy w Polsce dopiero od dwóch coraz głośniej mówi się o robotach-kelnerach w restauracjach, to w Chinach już dziesięć la temu w 2013 roku, można było zjeść danie w restauracji, którą nadzorował robot-szef kuchni!

Roboty w restauracji. Nieoceniona pomoc

Robot-kelner to urządzenie, które podaje jedzenie gościom do stolika, umieszczone na półeczkach maszyny. Mało tego! Można nawet skorzystać z ekranu robota i zamówić posiłek w kuchni. Co ciekawe, roboty mogą integrować się z gośćmi poprzez, na przykład, śpiewanie „Sto lat!” w ramach imprezy urodzinowej. Trzeba przyznać, że takie dodatkowe funkcje, uatrakcyjniają spotkanie!

Dodajmy, że Charles Spence, dziennikarz kulinarny i badacz gastronomii, w książce „Gastrofizyka” pisał, że wśród sieciowych restauracji typu fast food pierwszego robota kelnera wprowadziło chińskie KFC w 2016 roku. Obecnie roboty stają się coraz bardziej popularne. Można spotkać je w restauracjach w Poznaniu, Warszawie i wielu innych miastach w Polsce. 

Arcytrudny QUIZ z wiedzy ogólnej. 33 pytania dla wytrwałych. 31/33 sukcesem!

Pytanie 1 z 33
1. Jak nazywa się środek stylistyczny, który stworzony jest z wyrazów o przeciwnej treści tworząc sprzeczność np. "żywy trup"?
Raport - Michał Prokopowicz - Człowiek czy robot? Sztuczna inteligencja zawładnie światem!