Record Store Day 2021 - wśród limitowanych winyli, znalazły się krążki Hey, Dr Misio i Hedone

i

Autor: freeimages.pl/Marco Kranz

Record Store Day 2021 - wśród limitowanych winyli, znalazły się krążki Hey, Dr Misio i Hedone

2021-04-14 9:15

Record Store Day to wielkie święto winyli, które w Polsce zadomowiło się na dobre. Wśród specjalnych premier pojawiły się tytuły, które zaliczane są do prawdziwych klasyków i warto mieć je w kolekcji. Jakie tytuły można tym razem kupić?

Record Store Day to wielkie święto fanów płyt winylowych, które obchodzone jest na całym świecie. Idea jest prosta, zwrócić uwagę na nośniki fizyczne i wrócić do czasów, gdy po dany krążek szło się prosto do sklepu. Stąd wydawnictwa szykowane na Record Store Day są w małych dropach i tylko dostępne w sklepach stacjonarnych lub ewentualnej sprzedaży wysyłkowej danego dnia. Tutaj nie ma miejsca na preorder, swoje w kolejce czasami trzeba odstać, a w tym roku warto, bo przygotowano bardzo konkretne wydawnictwa.

Co tam w środku gra? Keith Richards

Record Store Day 2021 - do kupienia płyty Hey i Dr Misio

Podczas Record Store Day, można będzie kupić wiele konkretnych tytułów, a wszystko jest rozłożone na dwa dropy: 12 czerwca i 17 lipca. Wśród tytułów, znalazły się dwie godne uwagi płyty, jedną z nich jest 'Karma' grupy Hey oraz 'Strach XXI wieku' zespołu Dr Misio.

Album zespołu Katarzyny Nosowskiej zostanie wyprodukowany w ilości 555 sztuk, na specjalnych dwóch splatter winylach, zaś płyta grupy pod przewodnictwem Arka Jakubika, zostanie wydana na czarnym krążku. 

Nie zabraknie także płyty Hedone - 2020, jednak nie poznaliśmy jeszcze szczegółów wydawnictwa, także ciężko powiedzieć, czy będzie to to splatter czy zwykły krążek.

Warto będzie się pośpieszyć, ponieważ krążki cieszą się gigantycznym zainteresowaniem, a później mogą być dostępne z drugiej ręki i to w zawrotnych cenach. Pełna lista płyt dostępna jest na oficjalnej stronie Record Store Day.

Aerosmith - tych kawałków słuchał cały świat! [TOP5]