Producent albumu 'In Utero' Nirvany, nie lubił albumu 'Nevermind'!

i

Autor: screen: https://youtu.be/hTWKbfoikeg

Producent albumu 'In Utero' Nirvany, nie lubił albumu 'Nevermind'!

2021-01-29 12:43

Mówi się, że najlepszym albumem Nirvany jest 'Nevermind', jednak jak się okazuje, nie każdy przepada za tym wydawnictwem. Producent krążka 'In Utero' nie był nigdy fanem krążka.

Nirvana ma na swoim koncie albumy, które przeszły do historii, jednak najpopularniejszy zawsze będzie 'Nevermind', który otworzył zespołowi wszystkie możliwe drogi i ugruntował jego pozycję na światowym rynku. Okazuje się, że nie wszyscy, którzy pracowali z zespołem, są fanami tego krążka. Steve Albini, który pracował z Nirvaną przy albumie 'In Utero', nie był nigdy fanem albumu. Dlaczego?

Co tam w środku gra? - Black Sabbath

Producent 'In Utero' nigdy nie był fanem krążka 'Nevermind'. Dlaczego?

Steve w wywiadzie dla 'Cobras & Fire Podcast' powiedział dlaczego nigdy nie był fanem albumu 'Nevermind':

Wywodzili się z tego samego kręgu co ja, byli z undergroundu. Znaliśmy tych samych ludzi, graliśmy w tych samych klubach, mieliśmy więc wiele wspólnych doświadczeń. Ale nie znałem ich wcześniej, nie byłem dobrze zaznajomiony z ich muzyką. Nie byłem wielkim zwolennikiem „Nevermind”, choć nie dało się od niego uciec. Oczywiście, słyszałem tę płytę, ale nie poruszyła we mnie czułej struny, jak u wielu innych osób. Ale doceniałem ich jako ludzi i jak się bliżej poznaliśmy, zacząłem doceniać muzykę.

Warto dodać, że album 'In Utero' był ostatnim krążkiem zespołu, pół roku po premierze, Kurt Cobain popełnił samobójstwo.

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?