Grease: Rise of the Pink Ladies - zwiastun, fabuła, obsada i data premiery prequela Grease

i

Autor: Paramount+ Grease: Rise of the Pink Ladies - zwiastun, fabuła, obsada i data premiery prequela Grease

Prequel „Grease” ma szansę się udać? Zwiastun „Rise of the Pink Ladies” wygląda ślicznie

2023-02-08 12:05

„Grease: Rise of the Pink Ladies” to zapowiadany od dłuższego czasu prequel kultowego musicalu, który, siłą rzeczy, wzbudza dość silne kontrowersje. Wygląda jednak na to, że nasze obawy były przedwczesne.

Choć żyjemy w czasach, w których widzieliśmy już chociażby „Better Call Saul” i „Ród smoka”, serialowe spin-offy, prequele i sequele wciąż cieszą się stosunkową niesławą. Ilekroć ktoś ogłosi powstanie takowej produkcji, internetowi obrońcy świętości toczą pianę o herezję i odcinanie kupownów, pytając bez ustanku – na co to komu?. Nie twierdzę, że nie mają racji, ale często ich zarzuty okazują się przedwczesne i bezzasadne. Czy zatem „Grease: Rise of the Pink Ladies” wyjdzie ze starcia z fanami pierwowzoru obronną ręką i dołączy do panteonu najlepszych serialowych prequeli? A może okaże się być tylko kolejnym argumentem w arsenale malkontentów? Po obejrzeniu zwiastuna śmiem zakładać, że to pierwsze.

„Grease: Rise of the Pink Ladies” – o czym opowie prequel słynnego musicalu?

Akcja serialu umiejscowiona została na cztery lata przed wydarzeniami z „Grease”, a fabuła skupi się na perypetiach czterech outsiderek, przyszłych Różowych Dziewczyn, które nie wpisują się w zasady i schematy rządzące Rydell High. Zwiastun zapowiada klasyczną teen dramę w duchu oryginału, a przy tym niesamowity klimat i piękne kostiumy. „Rise of the Pink Ladies” może nie zrewolucjonizuje rynku telewizyjnego, ale (na ten moment) obiecuje naprawdę przyzwoitą rozrywkę, a raczej to było tu celem.

„Grease: Rise of the Pink Ladies” – kiedy premiera serialu i czy dostępny będzie w Polsce?

W rolach głównych zobaczymy Tricię Fukuharę jako Nancy, Cheyenne Isabel Wells jako Olivię, Ari Notartomaso jako Cynthię oraz Marisę Davilę w roli Jane. Na ekranie partnerować im będą Maxwell Whittington-Cooper („Jak nas widzą”), Jonathan Nieves („Dom grozy: Miasto Aniołów”), Madison Thompson  („Ozark”), Shanel Bailey oraz Jason Schmidt. „Grease: Rise of the Pink Ladies” zadebiutuje na platformie Paramount+ w dniu 7 kwietnia tego roku. O polskiej premierze nie wiemy obecnie nic, ale oferta Paramount+ będzie u nas dostępna po debiucie SkyShowtime, zatem istnieje szansa, że zobaczymy serial równolegle z Amerykanami.

PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1
Źródło: Prequel „Grease” ma szansę się udać? Zwiastun „Rise of the Pink Ladies” wygląda ślicznie