Posłuchaj muzyki z kryminału 'Śmierć na Nilu'. Do sieci trafił soundtrack

i

Autor: Matriały prasowe

Posłuchaj muzyki z kryminału 'Śmierć na Nilu'. Do sieci trafił soundtrack

2022-02-15 15:20

Najnowsza ekranizacja kryminału „Śmierć na Nilu” już trafiła do kin, natomiast miłośnicy muzyki filmowej mogą cieszyć się soundtrackiem do obrazu w reżyserii Kennetha Branagh.

Za muzykę do „Śmierci na Nilu” odpowiada wielokrotnie nagradzany Patrick Doyle („Morderstwo w Orient Expressie”, „Kopciuszek”, „Merida Waleczna”), który już po raz 15. współpracował z Kennethem Branaghiem.

Ścieżkę dźwiękową nagrano w Air Lyndhurst, natomiast miksami w Air-Edel Recording Studios zajął się Nick Taylor. Dyrygował James Shearman, a produkowali Patrick Doyle i Maggie Rodford.

Co tam w środku gra? - Motorhead - The best of

Patrick Doyle i Kenneth Branagh po raz pierwszy spotkali się na planie obrazu „Henryk V” z 1989 roku. Pochodząca z soundtracku piosenka „Non Nobis Domine” otrzymała nagrodę Ivor Novello za Najlepszy temat filmowy. W 1991 roku Doyle i Branagh ponownie połączyli siły przy „Umrzeć powtórnie”, a muzyka do filmu została nominowana do Złotego Globu. Dalsze kooperacje artystów to: „Wiele hałasu o nic”, „Kopciuszek”, „Jak wam się podoba”, „Hamlet” (z muzykę Doyle dostał nominację do Oscara), „Pojedynek” i „Jack Ryan: Teoria chaosu”. Niedawno Patrick Doyle skomponował muzykę do takich, filmów Branagh jak „Morderstwo w Orient Expressie”, „Cała prawda o Szekspirze” oraz „Artemis Fowl”.

Doyle ma na koncie soundtracki do ponad 50 filmów takich, jak „Harry Potter i Czara Ognia”, „Gosford Park”, „Rozważna i romantyczna”, „Indochiny”, „Życie Carlita” czy „Mała księżniczka”. Współpracował z tak uznanymi reżyserami jak Regis Wargnier, Brian De Palma, Alfonso Cuarón, Ang Lee, Chen Kaige, Mike Newell czy Robert Altman.

„Śmierć na Nilu” to filmowa adaptacja kryminalnej powieści Agathy Christie. Kenneth Branagh wraca do roli niezłomnego detektywa Herculesa Poirot, a partnerują mu Tom Bateman, Annette Bening, Russell Brand, Ali Fazal, Dawn French, Gal Gadot, Armie Hammer, Rose Leslie, Emma Mackey, Sophie Okonedo, Jennifer Saunders i Letitia Wright.

Pięciokrotnie nominowany do Oscara Branagh nie tylko wystąpił w obrazie, ale i zajął się jego reżyserią. Scenariusz napisał Michael Green, a wśród producentów znalazł się Ridley Scott.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu