Polska bijatyka cieszy się sporą popularnością na świecie. Tak wygląda 'Hellish Quart' [WIDEO]

2021-03-01 10:05 Dominik Pajewski
Polska bijatyka cieszy się niesamowitą popularnością na całym świecie. Tak wygląda 'Hellish Quart'
Autor: screen: https://youtu.be/TEwOmdnX50s

Bijatyki na konsole, kojarzą się głównie z takimi tytułami jak 'Mortal Kombat' czy 'Tekken', jednak na naszym podwórku, wyrósł konkretny tytuł. Jest nim 'Hellish Quart', który podbija Steam.

Bijatyki na konsole, kojarzone są głównie z takimi tytułami jak 'Mortal Kombat' czy 'Tekken', które od wielu lat podbijają serca fanów gier. Jak się okazuje, na rynku pojawił się poważny konkurent, który jest osadzony w polskim klimacie i momentalnie wzbudził wiele zainteresowania wśród graczy. Jak zagrać w bijatykę, która przypomina sceny z 'Pana Wołodyjowskiego'?

Cyberpunk 2077: najbardziej szokujące momenty gry

Hellish Quart - bijatyka w klimacie 'Pana Wołodyjowskiego', podbija Steam

Demówka 'Hellish Quart' trafiła na Steam jako gra we wczesnym dostępie i jej koszt to 60,99 zł. Gra to klimatyczna bijatyka, z tym, że jest połączeniem tradycyjnych gier w tym klimacie z symulatorem walki bronią białą. Co najciekawsze, akcja została umieszczona w XVII-wiecznej Europie, a dokładniej w czasach końcowej fazy istnienia unii polsko-litewskiej.

Twórcy cały czas dopracowują grę, by poprawić grywalność i animację postaci, jednak już teraz jest bardzo dobrze. Gra ma 96% pozytywnych opinii, a ocenę wystawiło ponad 1000 użytkowników. Gracze chwalą realizm gry, w której czasami wystarczy jeden celny cios, by powalić przeciwnika. 

Pełna wersja ma zawierać 12 grywalnych postaci oraz tryby Survival, Versus AI i Versus, a fabuła ma zostać napisana przez Jacka Komudę. Zobaczcie, jak wygląda rozgrywka w 'Hellish Quart':

Kiedy można się spodziewać pełnej wersji gry? Jak zapewniają twórcy, może to potrwać dwa lata. Jak widać, warto poczekać.

Sonda
Czy wirutalne rozgrywki sportowe to frajda dla kibiców?
Nasi Partnerzy polecają