Podobało ci się 'Squid Game'? Na Netflixie jest serial, który powstał wcześniej i jest bardzo podobny

i

Autor: screen: https://youtu.be/49_44FFKZ1M

Podobało ci się 'Squid Game'? Na Netflixie jest serial, który powstał wcześniej i jest bardzo podobny

2021-11-02 11:24

Serial 'Squid Game' bije wszelkie rekordy popularności i raczej do przewidzenia jest, że pojawi się drugi sezon. Jeżeli nie możecie się doczekać kontynuacji, to mamy dla was dobrą wiadomość, ponieważ istnieje bardzo podobny serial i można go obejrzeć na Netflixie.

Spokojnie można stwierdzić, że 'Squid Game', to jeden z największych hitów Netflixa ostatnich lat, który wykręca gigantyczne liczby. Produkcja oczywiście doczeka się drugiego sezonu, jednak nie ogłoszono dokładnej daty premiery. Jeżeli nie możecie się doczekać kontynuacji koreańskiego hitu, to mamy dla was dobrą wiadomość! Na Netflixie jest serial w podobnym klimacie, który powstał chwilę przed hitowym 'Squid Game'.

Filmy akcji - TOP 10 filmów trzymających w napięciu

Nie możesz doczekać się kontynuacji 'Squid Game'? Na Netflixie jest podobny serial

'Alice in Borderland', bo o tej produkcji mowa, to serial, który pojawił się na Netflixie w drugiej połowie grudnia 2020. Trudno powiedzieć, dlaczego produkcja nie spotkała się z tak gigantycznym zainteresowaniem jak 'Squid Game', tym bardziej, że jest wiele wspólnych elementów. W 'Alice in Borderland', mamy grupkę ludzi, którzy trafią do równoległej rzeczywistości, osadzonej w Tokio. Miasto jest puste, a na budynkach pojawiają się komunikaty mówiące o tajemniczej grze. Rozgrywka okazuje się być starciem na śmierć i życie, a wszystkie gry, to zabawy znane dobrze z dzieciństwa.

Jak widać, punkty wspólne są wyraźne, jednak serial nie zdobył tak dużego rozgłosu. Czy jest możliwość by twórcy 'Squid Game' ściągali od Japończyków? Raczej mało prawdopodobne, tym bardziej, że seriale mogły powstawać w podobnym czasie. Bardzo możliwe, że twórcy koreańskiego hitu inspirowali się mangą autorstwa Haro Aso o tym samym tytule. Jedno jest pewne, widzowie 'Squid Game' z pewnością zainteresują się japońską produkcją. Dobra wiadomość jest też taka, że ogłoszono już drugi sezon. Zobaczcie trailer serialu:

Sonda
Oglądałeś "Squid Game"?