Pieniądze to nie wszystko. Jak dobrze znasz kultową komedię z Markiem Kondratem? QUIZ

i

Autor: AKPA QUIZ z filmu 'Pieniądze to nie wszytko"

quizy

"Pieniądze to nie wszystko" - pamiętasz kultowy film? Rozwiąż TEN quiz

2024-06-07 16:13

Marek Kondrat to z pewnością jeden z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych polskich aktorów. Brawurowo wcielał się on w różne role, zarówno w dramatach, filmach sensacyjnych czy oczywiście komediach. Choć z pewnością to "Dzień Świra" przychodzi od razu do głowy, gdy pomyślimy o aktorze, to nie można zapomnieć o jego roli w kultowym "Pieniądze to nie wszystko"! Jak dobrze pamiętasz ten film?

Marek Kondrat zadebiutował jako aktor już w 1961 roku, a więc zaledwie jako jedenastoletni chłopiec! Pojawił się on wtedy w produkcji Historia żółtej ciżemki, uwagę publiczności i krytyków zwrócił czternaście lat później rolą w w Zaklętych rewirach, która zapewniła mu Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego za najlepszy debiut. Kolejne lata, to kolejne wspaniałe role w takich produkcjach, jak Człowiek z żelaza, C.K. Dezerterzy, W labiryncie, Psy, Pułkownik Kwiatkowski, Nocne graffiti, Killer czy Złoto dezerterów. Wielu fanów polskiej kinematografii natychmiast skojarzy Marka Kondrata z rolą w kultowym już Dniu Świra. Warto przypomnieć sobie jednak, że zaledwie rok wcześniej pojawił się on w innej, równie słynnej już produkcji.

Izabela Trojanowska - Festiwal Piosenki Radzieckiej był jak szansa na sukces | Mellina

"Pieniądze to nie wszystko" - sprawdź się w quizie

Na samym początku stycznia 2001 roku do polskich kin trafiła nowa produkcja, w reżyserii Juliusza Machulskiego. Mowa o filmie Pieniądze to nie wszystko, scenariusz do którego napisał Jarosław Sokół, a główną rolę biznesmena z branży winiarskiej, Tomasza Adamczyka, odegrał właśnie Kondrat. Komedia w brawurowy sposób komentowała sytuację z czasów polskiej transformacji, szczególnie skutki procesu likwidacji PGR-ów. Jak dobrze pamiętasz ten film?

Sprawdź się w quizie:

"Pieniądze to nie wszystko" - jak dobrze pamiętasz kultową komedię z Markiem Kondratem? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto odegrał postać żony głównego bohatera?
Listen on Spreaker.