Netflix: nowości na maj 2024. Wśród premier “Bridgertonowie”, polski kryminał i “Eric” z Benedictem Cumberbatchem

i

Autor: Netflix Netflix: nowości na maj 2024. Wśród premier “Bridgertonowie”, polski kryminał i “Eric” z Benedictem Cumberbatchem

Co warto obejrzeć?

Netflix: nowości na maj. Wśród premier “Bridgertonowie”, polski kryminał i “Eric” z Benedictem Cumberbatchem

2024-04-30 17:36

Co obejrzeć na Netfliksie w maju 2024 roku? Streamer zaprezentował listę nadchodzących filmowo-serialowych nowości i czeka nas kilka ciekawych powrotów i debiutów. Przed nami m.in. kolejne miłosne perypetie Bridgertonów, obiecująca produkcja z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej, polski thriller “Kolory zła: Czerwień” z Mają Ostaszewską i Jakubem Gierszałem oraz widowisko science fiction z Jennifer Lopez w roli głównej. A no i doczekamy się też streamingowego debiutu nowej “Akademii pana Kleksa”.

Netflix – premiery na maj. Co warto obejrzeć na platformie?

Tęskniliście za Lady Whistledown? Wiemy, że tęskniliście, zatem mamy dobre wieści, bo w połowie maja czeka nas ponowne spotkanie z familią Bridgertonów – tym razem skupimy się na skomplikowanej relacji Colina i Penelopy. Ponadto zobaczymy, jak Jennifer Lopez próbuje ocalić świat przed sztuczną inteligencją, a Maja Ostaszewska i Jakub Gierszał usiłują rozwiązać zagadkę morderstwa w filmie “Kolory zła: Czerwień”.  

Ponadto w ofercie serwisu ukaże się “Eric”, czyli ambitna i świetnie zapowiadająca się produkcja z Benedictem Cumberbatchem (“Sherlock”, filmy Marvela) w roli głównej, a miłośników lekkich komedii powinna zainteresować “Matka panny młodej”. Ale bez zbędnego przedłużania – poniżej znajdziecie dwie listy (serialową i filmową) najciekawszych premier i powrotów Netfliksa na maj br.

Netflix – serialowe nowości na maj 2024

Facet z zasadami – premiera 2 maja

Charlie Croker, potentat na rynku nieruchomości z Atlanty, z dnia na dzień staje w obliczu bankructwa. Próba ratowania imperium przed osobami chcącymi wzbogacić się na jego nieszczęściu prowadzi do konfliktu interesów na styku biznesu i polityki.

Bodkin – premiera 9 maja

Thriller z elementami czarnej komedii o grupie podcasterów, którzy podejmują się zbadania zaginięcia trzech osób w idyllicznym nadmorskim miasteczku w Irlandii. Wkrótce wątki zaczynają się zbiegać, tworząc znacznie szerszy i bardziej nietypowy obraz, niż można się było spodziewać. W miarę jak bohaterowie starają się odsiać fikcję od faktów — o sprawie, o swoich kolegach, a także, co najbardziej bolesne, o sobie samych — serial wystawia na próbę nasz sposób postrzegania prawdy oraz ujawnia, jak usprawiedliwiamy swoje przekonania lub utwierdzamy się w lękach.

Bridgertonowie sezon 3, część 1 – premiera 16 maja

W tym sezonie Penelopa Featherington wreszcie daje sobie spokój z Colinem Bridgertonem i, chcąc uwolnić się od matki i sióstr, postanawia znaleźć sobie męża. Jednak znacznie łatwiej powiedzieć, niż zrobić i gdy wszelkie próby znalezienia “tego jedynego” kończą się fiaskiem, Colin proponuje dziewczynie “korepetycje”. Gdy jego nauki zaczynają przynosić rezultaty, do chłopaka dociera, że uczucie, którym darzy Penelopę, chyba wcale nie jest przyjacielskie. (Druga połowa sezonu ukaże się w połowie czerwca).

Eric – premiera 30 maja

Serial opowiada historię ojca desperacko poszukującego swojego dziewięcioletniego syna, który zaginął w drodze do szkoły. Vincent, znany nowojorski lalkarz oraz twórca popularnego programu telewizyjnego dla dzieci “Good Day Sunshine”, nie może pogodzić się z utratą syna Edgara oraz stopniowo popada w coraz głębszą rozpacz. Przepełniony nienawiścią do siebie i poczuciem winy, postanawia ożywić w telewizji niebieską lalkę potwora o imieniu ERIC z rysunków syna, przekonany, że dzięki temu Edgar wróci do domu. Gdy destruktywne zachowanie Vincenta doprowadza do konfliktów z rodziną, współpracownikami i śledczymi próbującymi mu pomóc, to właśnie Eric, ułuda konieczności, staje się jego jedynym sprzymierzeńcem w dążeniu do odzyskania dziecka.

Eric

i

Autor: Netflix Eric

Netflix – filmowe nowości na maj 2024

Matka panny młodej – premiera 9 maja

Lekka komedia romantyczna. Ślub na tropikalnej wyspie może zamienić się w katastrofę, gdy okazuje się, że rodzice pary młodej mieli już okazję się poznać.

Atlas – premiera 24 maja

Genialna, lecz zgorzkniała analityczka danych (Jennifer Lopez) wbrew własnym przekonaniom musi zdać się na pomoc AI, aby schwytać zbuntowanego robota.

Kolory zła: Czerwień – premiera 29 maja

W tej filmowej historii przeniesiemy się nad polskie wybrzeże, które widzowie będą mogli poznać z innej, mrocznej strony. Jedna z trójmiejskich plaż staje się miejscem makabrycznego odkrycia, gdy morze wyrzuca na brzeg ciało zamordowanej dziewczyny, Moniki Boguckiej (Zofia Jastrzębska). Na czele śledztwa staje prokurator Leopold Bilski (Jakub Gierszał), który na drodze do odkrycia prawdy łączy siły z żadną sprawiedliwości matką ofiary, Heleną Bogucką (Maja Ostaszewska). Okoliczności morderstwa wskazują na powiązanie ze zbrodnią sprzed siedemnastu lat, a rozwiązanie zagadki tkwi w mrocznych tajemnicach skrywanych przez zamordowaną córkę Heleny.

Ponadto w serwisie pojawi się sporo produkcji na licencji w tym wspomniana “Akademia Pana Kleksa”, a także “Narodziny gwiazdy” i “Dziewczyna influencera”.

SPRAWDŹ TEŻ: Disney+ z nowościami na maj. Wśród premier nowy “Doktor Who” i dokument o The Beach Boys

Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy Netfliksa? Komplet punktów to obowiązek! [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Który gwiazdor Marvela wystąpił w filmie "Gray Man"?
Gray Man

Netflix umie nie tylko w seriale – oto 5 najlepszych filmów streamera

REBEL MOON 2 to najlepszy film w karierze Zacka Snydera? Rozmawiamy z reżyserem (WYWIAD)
Źródło: Netflix: nowości na maj. Wśród premier “Bridgertonowie”, polski kryminał i “Eric” z Benedictem Cumberbatchem