Murray Bartlett to nie tylko Frank z The Last of Us. W jakich popularnych produkcjach zagrał?

i

Autor: materiały prasowe HBO Max Murray Bartlett to nie tylko Frank z The Last of Us. W jakich popularnych produkcjach zagrał?

Murray Bartlett to nie tylko Frank z „The Last of Us”. W jakich popularnych produkcjach zagrał?

2023-01-30 14:06

Murray Bartlett będzie nowym serialowym królem? Aktor wystąpił ostatnio w szeregu popularnych produkcji, co rusz zachwycając widzów swoim talentem. Skąd możecie go kojarzyć?

Trzeci odcinek „The Last of Us” zgarnia wyśmienite opinie i w pełni zresztą zasłużenie. To poruszająca i piękna w swojej prostocie opowieść o miłości w czasach zarazy, która zaskoczyła nawet fanów gier. W pierwowzorze historia Franka i Billa została bowiem zaledwie „liźnięta”, zaś w serialu twórcy postanowili rozbudować ten wątek, nadając mu niezwykłego wydźwięku.

Murray Bartlett i Nick Offerman spisali w się w swoich rolach znakomicie, co też nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Obaj mają już na koncie kilka znaczących występów.

Murray Bartlett to nie tylko Frank z „The Last of Us”. W jakich popularnych produkcjach zagrał?

Nicka Offermana (Bill) kojarzą z pewnością miłośnicy „Parks and Recreation” oraz „Fargo”, zaś Murray Bartlett (Frank) zachwycił widzów swoją brawurową rolą w pierwszym sezonie „Białego Lotosu”. Wcielił się tam w ekscentrycznego menadżera hotelu imieniem Armond. W ostatnim czasie wykreował też rolę choreografa i nemezis głównego bohatera w serialu „Witamy w Chippendales” – jego Nick De Noia był zdecydowanie jednym z najjaśniejszych punktów produkcji.

Murray Bartlett wystąpił też w szeregu oper mydlanych, w tym w najsłynniejszym australijskim tasiemcu „Sąsiedzi”, gdzie pierwsze kroki stawiało wielu australijskich aktorów (sam Bartlett urodził się w Sydney). Nie da się ukryć, że Murray Bartlett wyrasta na nowego ulubieńca HBO – przed laty wystąpił w „Spojrzeniach” i zaliczył gościnny występ w „Seksie w wielkim mieście” jako niejaki Oliver Spencer. Dodajmy do tego „Biały lotos” i „The Last of Us” i tworzy nam się piękne portfolio jednych z najpopularniejszych produkcji tej marki (może teraz czas na angaż do kolejnych sezonów „Rodu smoka”?).

Nie samym HBO jednak człowiek żyje i Murray Bartlett już wkrótce pojawi się w nowym serialu Apple TV+ „Extrapolations”, gdzie wystąpi i boku Meryl Streep, Kita Haringtona i szeregu innych gwiazd Hollywood.

„The Last of Us” – jak serial zmienił historię Billa i Franka?

Wspominałam już, że serial „The Last of Us” znacznie bardziej zagłębił się w historię Billa i Franka, ale też mocno ją zmodyfikował. W grze Bill dożył spotkania z Ellie i Joelem, zaś Frank – po poważnej kłótni ze swoim partnerem – popełnił samobójstwo. Co więcej, ich romantyczna relacja jest tam jedynie zasugerowana, a Bill wspomina ją dość chłodno.

„The Last of Us” – o której nowe odcinki pojawiają się w HBO Max?

Kolejne odcinki „The Last of Us” emitowane są w poniedziałki o godzinie 3:00 w HBO Max, oraz o 20:10 na antenie HBO. Pierwszy sezon składa się z 9 odcinków i ostatni z nich ujrzymy 13 marca. To jednak nie koniec naszej przygody z Joelem i Ellie w świecie opanowanym przez klikaczy HBO Max zamówiło już drugi sezon, którego fabuła oparta będzie na kontynuacji gry.

Sonda
Co sądzisz o serialu „The Last of Us”?
Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4
Źródło: Murray Bartlett to nie tylko Frank z „The Last of Us”. W jakich popularnych produkcjach zagrał?