Matthew Perry nie żyje. Słynny Chandler z serialu Przyjaciele miał 54 lata

i

Autor: Ralph Dominguez/MediaPunch/Associated Press/East News Nie żyje Matthew Perry - aktor znany z serialu "Przyjaciele"

Matthew Perry nie żyje. Słynny Chandler z serialu "Przyjaciele" miał 54 lata

2023-10-29 7:57

Druzgocące wieści obiegły światowe media w niedzielę w godzinach nocnych czasu polskiego. Jak poinformował portal TMZ, w wieku 54 lat w swoim domu zmarł Matthew Perry, Legendarny aktor, odtwórca roli Chandlera Binga w kultowym sitcomie "Przyjaciele" zginął w tragicznych okolicznościach, a fakt ten został potwierdzony przez służby z Los Angeles.

W niedzielę 29 października, około godziny 3:00 w nocy czasu polskiego, tuż przed zmianą czasu, zagraniczny portal TMZ przekazał zupełnie szokującą i druzgocącą informację o śmierci Matthew Perry'ego. Wskazywano, że aktor, znany przede wszystkim z roli Chandlera Binga w kultowym serialu komediowym Przyjaciele, zmarł w  swoim domu w Los Angeles w wieku 54 lat. Informacje te zostały szybko potwierdzone przez służby tego miasta, które wezwał na miejsce asystent Perry'ego.

PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1

Okoliczności śmierci Matthew Perry'ego

Jak informują zagraniczne media, aktor miał zostać znaleziony przez swojego asystenta, gdy ten wrócił ze sklepu, w wannie. Perry miał nie reagować, w związku z czym na miejsce miała zostać wezwana pomoc. Przybyli na miejsce ratownicy mieli stwierdzić jednak zatrzymanie akcji serca, zaznaczono przy tym, że w domu aktora nie znaleziono nielegalnych substancji, nie uważa się także, jakoby doszło do przestępstwa. Na chwilę obecną uznaje się, że Matthew Perry najprawdopodobniej utonął, okoliczności jego śmierci są jednak i będą w najbliższym czasie dokładnie sprawdzane. 

Matthew Perry - kariera

Matthew Perry rozpoczął karierę aktorską już pod koniec lat 70., a swój debiut zaliczył dokładnie w 1979 roku w serialu 240 Robert, po ukończeniu studiów regularnie pojawiał się w serialach i filmach, głównie o charakterze komediowym - w 1993 roku zagrał główną rolę w sitcomie Home Free. Przełomowy okazał się być dla niego rok 1994, kiedy to dołączył on do obsady nowej produkcji, dziś znanej na całym świecie jako Przyjaciele. Sitcom okazał się być ogromnym sukcesem i dziś jest stałym elementem światowej popkultury. W chwili rozpoczęcia zdjęć, Perry miał 24 lata i był najmłodszy spośród odtwórców głównych ról. Za postać Chandlera Binga, Perry był nominowany do nagrody Emmy, został także nagrodzony Screen Actors Guild Award. Perry grał także w takich filmach i serialach, jak Jak ugryźć 10 milionów, Kto pierwszy, ten lepszy, Studio 60, Go On czy Dziwna Para. W ostatnich latach o aktorze wspominało się jednak głównie w kontekście jego problemów zdrowotnych i uzależnień, w ubiegłym roku swoją premierę miała jego autobiografia, zatytułowana Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz. 

QUIZ z najlepszych sitcomów ostatnich lat. Jak dobrze znasz produkcje, które bawią do łez?

Pytanie 1 z 10
Która kelnerka pałała wielką miłością do René Artois - właściciela kawiarni w serialu "’Allo ’Allo!"?