Mellina - ogólna zaj

i

Autor: red

mellina

Marcin Meller i jego "Mellina" w Esce ROCK! Tu znajdziesz dotychczasowe odcinki talk show

2024-07-11 18:09

"Mellina" to dobrze już znany i lubiany talk show Eski ROCK. Program prowadzony jest przez Marcina Mellera - historyka, dziennikarza i autora książek, nagrodzonego Bestsellerem Empiku za thriller "Czerwona Ziemia". Premiera nowych odcinków ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na YouTubie Eski ROCK.

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski ROCK. Mowa o talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, w których nie ma tematu tabu! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski ROCK. Podcast dostępny jest od piątku na Spotify i w środę na antenie Eski ROCK o 23:00.

Poniżej znajdziesz opublikowane już odcinki "Melliny", począwszy od siedemdziesiątego szóstego. Odcinki 1-46 znajdziesz TU, a 47-75 TU.

"Mellina" #80 - Michał Koziar (Motobieda)

Prowadzący program, Marcin Meller, pytał swojego gościa m.in. o to, taki jaki był najlepszy samochód produkowany przez sowietów? Z odcinka dowiecie się też, dlaczego w Kolumbii Polonez nie wzbudza sensacji, dlaczego Maluch jest obrzydliwy, a Passat stał się ikoną motoryzacji na polskich drogach. To właśnie w tym odcinku ‘Melliny” usłyszycie, jak to się stało, że w PRL-u zakłady produkujące rakiety balistyczne zajmowały się… budową traktorów!

"Mellina" #79 - Zbigniew Parafianowicz

W rozmowie z Marcinem Mellerem Zbigniew Parafianowicz wraca do sprawy odpalenia granatnika w KGP i mówi, dlaczego tak bardzo oburzyła ona Ukraińców. W kontekście wojny na wschodzie, Parafianowicz sugeruje, żeby bliżej przyjrzeć się zbliżającym się wyborom w Mołdawii. Będzie o zbliżających się wyborach w USA, o chodzeniu po sejmowym dachu i o tym, dlaczego Rumunia jest fascynująca.

"Mellina" #78 - Patryk Mikiciuk

Uznany dziennikarz motoryzacyjny, ekspert i prawdziwy fan motoryzacji w “Mellinie” Eski ROCK u Marcina Mellere przyznaje, że… cierpi na poważna chorobę motoryzacyjną! Patryk Mikiciuk mówi w programie, czy elektryki to przyszłość motoryzacji, jakie auta nigdy nie powinny być spalinowe, dlaczego nikogo nie interesuje liczba sprzedanych aut w Europie i jak przy małym budżecie stać się posiadaczem Ferrari i Lamborghini.

"Mellina" #77 - Muniek Staszczyk

Muniek Staszczyk zapowiada nową płytę T.Love, która ma się pojawić w październiku 2025 roku. Muniek bardzo szczerze mówi o polskiej scenie muzycznej i nie gryzie się w język. Czasami słyszy od menagerów: "Muniek bądź cool. Musisz pisać bardziej pozytywne piosenki". Muniek przyznaje, że to nie takie proste bo świat nie jest pozytywny. W rozmowie Muniek zaznacza, że kiedy stuknęła mu sześćdziesiątka, to mocno to przeżył, a pocieszenia szukał u mamy. Muzyk opowiada również o wylewie, którego doznał kilka lat temu - jak sam mówi, zdarzenie to bardzo zmieniło jego życie. Muzyk przyznał, że w efekcie chociażby... wrócił do podróżowania komunikacją miejską! Artysta wyznaje także, kiedy w końcu zespół T.Love zaczął zarabiać i jakie to były sumy.

"Mellina" #76 - Maciej Makselon

Maciej Makselon sam siebie nazywa "panem od literek", a jako specjalista od języka polskiego pokazuje w prosty sposób jak trudny, ale i ciekawy, jest nasz język. Gość “Melliny” w Esce ROCK przestrzega przed upominaniem innych, jak mówi: "poprawianie kogoś publicznie to jest skrajne buractwo". W “Mellinie” będzie też o feminatywach i języku niebinarnym. Ministra. ministerka...? A co powiecie na szampon dedykowany włosom?

Listen to "MELLINA" on Spreaker.