Lody o smaku gazu łzawiącego. Jaki jest skład nietypowego deseru?

2020-05-22 15:19
Ilustracja do artykułu
Autor: freeimages.com/Ted C.

Gdy przychodzi lato, wiele osób ma ochotę na lody, które z roku na rok mają różne, ciekawe smaki. Nikt jednak nie przypuszczał, że da się zrobić deser lodowy o smaku gazu łzawiącego.

Gdy tylko przychodzi lato, na mieście pojawia się masa lodziarni, które oferują najróżniejsze smaki deserów. Oprócz klasyki w postaci czekolady i wanilii, dostać można wiele, sezonowych opcji, które często stają się hitami danego roku. Najbardziej zaskakuje jednak fakt, że dostępne są na przykład takie opcje, jak smak gazu łzawiącego!


WTARGNĄŁ NA WYBIEG NIEDŹWIEDZI W WARSZAWSKIM ZOO. JEST PEŁNE NAGRANIE ZE ZDARZENIA [WIDEO]Lody o smaku gazu łzawiącego - gdzie można dostać taki nietypowy deser lodowy?

Lody o specyficznym smaku pojawiły się w Hongkongu, a ich głównym składnikiem jest pieprz, który najpierw jest pieczony, a później dokładnie mielony. Porcja specyficznych lodów jest warta 21 złotych, jednak nie jest to tylko wymysł lodziarni.

KAZIK - POWIEDZCIE, ŻE KOCHACIE NAS. ZAPREZENTOWANO NOWY SINGIEL I SZCZEGÓŁY ALBUMU ''ZARAZA''

Lody o smaku gazu łzawiącego mają za zadanie zwrócić uwagę na trudną sytuację polityczną Hongkongu, przez który w zeszłym roku przetoczyła się fala protestów. To właśnie wtedy użyto bardzo dużo gazu łzawiącego, który przedostawał się nawet do mieszkań osób, które nie brały udziału w protestach.