Kult z nowym teledyskiem! Jest mocno i kontrowersyjnie

i

Autor: Materiały prasowe

Kult z nowym teledyskiem! Jest mocno i kontrowersyjnie

2021-06-11 15:32

Jeden z najodważniejszych utworów Kultu - "Wiara" - doczekał się teledysku! Mocny, wyrazisty wideoklip w artystyczny, mądry sposób ilustruje piosenkę do tekstu Kazika Staszewskiego. To trzeba zobaczyć!

Bardzo emocjonalny, bardzo nietypowy - a przede wszystkim z odważnym, wyrazistym przesłaniem! Tekst autorstwa Kazika w mocnych słowach odnosi się do kwestii wiary i kleru. Kazik, artysta, który zawsze śpiewa to, o czym myśli, i tym razem nie zostawia żadnych złudzeń i niedopowiedzeń.

Piosence towarzyszy teledysk, który artystycznie interpretuje ten mocy tekst. Subtelnie, choć stanowczo nawiązuje do przesłania, urzeka pięknymi zdjęciami i znakomicie koresponduje z utworem. W dość nietypowej roli znalazł się w nim nowy saksofonista Kultu, Mariusz Godzina.

Teledysk trzeba koniecznie zobaczyć - to jeden z najbardziej kontrowersyjnych klipów Kultu w ciągu ostatnich lat!

Co tam w środku gra? - Kult

"Ostatnia płyta", jak głosi przewrotny tytuł, to wydawnictwo wyjątkowe i przede wszystkim długo oczekiwane - to pierwszy od prawie pięciu lat album studyjny KULTU. Będzie to wydawnictwo różnorodne stylistycznie, pełen rozmaitych inspiracji muzycznych - od bluesa, jazzu, po cięższe rockowe utwory. W nagraniach albumu udział brali dwaj muzycy niezwiązani wcześniej z grupą - saksofonista Mariusz Godzina (wcześniej m. in. Buldog) oraz klawiszowiec Konrad Wantrych (współpracujący z Kazikiem przy albumie "Zaraza").