Koncerty 2021 w Polsce WRACAJĄ! Kiedy, na jakich zasadach i kto zagra?

i

Autor: Pawel Skraba/REPORTER / EAST NEWS Koncerty 2021 w Polsce WRACAJĄ! Kiedy, na jakich zasadach i kto zagra?

Koncerty 2021 w Polsce WRACAJĄ! Kiedy, na jakich zasadach i kto zagra?

2021-04-28 14:01

Koncerty 2021 w Polsce wracają! Tuż po konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia pojawiają się zrozumiałe pytania od to kiedy, na jakich zasadach i kto zagra w trakcie wydarzeń, które odbędą się świeżo po poluzowaniu restrykcji.

Koncerty 2021 w Polsce wracają, to już pewne! Z komunikatu Premiera, Mateusza Morawieckeigo, wynika, że imprezy okolicznościowe będą mogły być organizowane już od 15 maja 2021 roku. Pozostałe wydarzenia, które odbywać się będą na otwartym powietrzu będą podlegać pod te same przepisy, z których wynika, że w obu tych przypadkach limit uczestników takiego wydarzenia będzie oscylował w granicach 25 osób. W późniejszym czasie liczba uczestników mogących przebywać na takiej imprezie będzie sukcesywnie się zwiększać.

Czy latem będzie można organizować wesela, koncerty i inne imprezy masowe?

Luzowanie obostrzeń i dokładne daty podejmowania kluczowych decyzji zostały ogłoszone także w kontekście pojawiających się pytań o to, co z zaplanowanymi koncertami w 2021 roku w teatrach. Jak wynika z zapowiedzi ministra zdrowia, podpartej autorytetem premiera Mateusza Morawieckiego, w tych miejscach i podczas takich wydarzeń w widownia będzie mogła być zapełniona początkowo w 50 procent. Oznacza to, że pomimo sporej kubatury pomieszczeń, w których swoje siedzimy mają teatry i kina - połowa tego miejsca będzie musiała pozostać pusta. Dokładna data otwarcia tych miejsc we wspomnianej formule to 29 maja 2021 roku. 

Koncerty 2021 - data, kto zagra?

Zapewne ciekawi was dokładana data wprowadzenia w życie regulacji pozwalających na wznowienie działalności klubowej i gastronomicznej - nastąpi to również 29 maja 2021 roku. Zarówno premier jak i minister wysnuli hipotezę, z której wynika, że jeśli nagle ilość zachorować znacząco spadnie, a liczba przypadków śmiertelnych będzie mniejsza o chociaż połowę, wówczas możemy liczyć na to, że decyzja o wznowieniu wspomnianej działalność zostanie wydana szybciej. Wszystko zależy jednak nadal od sytuacji epidemicznej w kraju. To dobra informacja dla takich artystów jak m.in. Marii Peszek Mery Spolsky, Dawida Podsiadło i Arka Kłusowskiego, ponieważ ci już jakiś czas temu zaplanowali swoje koncerty w punktach o profilu klubowo gastronomiczny. gdyby ten optymistyczny scenariusz doszedł do skutku, wówczas ci nie byliby zmuszeni znów odwoływać swoich eventów. Wszystkie szczegóły dotyczące tych koncertów znajdziecie na fanpage'ach artystów. Daty zmieniają się jak w kalejdoskopie w związku z decyzją rządu, więc polecamy bacznie obserwować strony muzyków w mediach społecznościowych. 

Sonda
29 maja 2021 otwarcie klubów i barów - cieszysz się z wydanej przez rząd decyzji?