Jaromír Nohavica na pięciu koncertach w Polsce! Ostrawski bard wystąpi w Toruniu, Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Katowicach

i

Autor: Materiały prasowe

Jaromír Nohavica na pięciu koncertach w Polsce! Ostrawski bard wystąpi w Toruniu, Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Katowicach

2022-01-14 14:03

Jaromír Nohavica wraca nad Wisłę! Jeden z najsłynniejszych czeskich pieśniarzy, kompozytorów oraz poetów zagra pięć koncertów w Polsce na przełomie marca i kwietnia 2022. U boku Jaromíra Nohavicy gościnnie wystąpią: Robert Kuśmierski (PL) oraz Pavel Planka (CZ). Bilety dostępne w sprzedaży!

Jaromir Nohavica jest znany i kochany tak samo w Polsce, jak i w swojej ojczyźnie Czechach. Podczas koncertów czeskiego barda wielotysięczne widownie zapełniają się do ostatniego miejsca.

Co tam w środku gra? - Motorhead - The best of

Nohavica należy do pieśniarzy, wokół których wytwarza się urzekające misterium. Brawurowo porusza się między folkiem a folklorem, jest prawdziwym bardem swojego regionu. Opowiada o życiu i śmierci, ale przede wszystkim o tym, co pomiędzy: o miłości, cierpieniu, rozterkach i obawach współczesnego człowieka, o pięknie otaczającego nas świata, drobnych radościach i wielkich pasjach. Bardzo dobrze zna język polski i swoje koncerty w Polsce prowadzi po polsku. Nagrał kilkanaście płyt. Najnowsza zatytułowana jest “Máma mi na krk dala klič”. Piosenek z tej płyty z pewnością nie zabraknie na koncercie.

Piosenki Nohavicy cieszyły się wielką popularnością słuchaczy radiowej Trójki zajmując wysokie miejsca na Liście Przebojów.

Bardowi na scenie towarzyszy Robert Kuśmierski (akordeon, piano) i Pavel Planka (instrumenty perkusyjne).

Daty koncertów:

  • 30 marca 2022 - CKK Jordanki, Toruń
  • 31 marca 2022 - Stary Maneż, Gdańsk
  • 1 kwietnia 2022 - Klub Stodoła, Warszawa
  • 2 kwietnia 2022 - Klub Studio, Kraków
  • 3 kwietnia 2022 - Katowice Miasto Ogrodów, Katowice

Bilety na koncerty Jaromíra Nohavicy w ramach tegorocznej trasy są dostępne w kasie Klubu Stodoła (Warszawa) oraz w sprzedaży internetowej: www.ticketclub.pl.

Aerosmith - tych kawałków słuchał cały świat! [TOP5]