Jak Dave Mustaine zareagował, gdy usłyszał pierwszy raz 'Kill ‘Em All' Metalliki?

i

Autor: screen: https://youtu.be/wEm4yY10Lfg

Jak Dave Mustaine zareagował, gdy usłyszał pierwszy raz 'Kill ‘Em All' Metalliki?

2020-12-21 11:28

Konflikt Dave'a Mustaine'a i Metalliki był swego czasu legendarny, jednak po latach panowie jakoś doszli do porozumienia i nawet występowali razem na scenie. Jak Dave zareagował, gdy pierwszy raz usłyszał krążek 'Kill 'Em All'?

Konflikt Dave'a Mustaine'a i Metalliki był w pewnym momencie legendarny i podzielił mocno fanów. Po latach panowie znaleźli porozumienie i nawet udało im się zagrać kilka razy na jednej scenie, nawet podczas specjalnego koncertu związanego z albumem 'Kill 'Em All'. Jednak, gdy Mustaine rozstał się z Metalliką, nie było tak kolorowo i miło. Jak artysta zareagował, gdy pierwszy raz usłyszał debiut Metalliki?

Co tam w środku gra? - Rammstein

Jak Dave Mustaine zareagował, gdy pierwszy raz usłyszał 'Kill 'Em All'? Reakcja była mocna

David Ellefson, który jest basistą w Megadeth, w wywiadzie dla 'No Fuckin’ Regrets With Robb Flynn', przyznał, ze Dave Mustaine był wściekły:

Dostaliśmy płytę pocztą. Dave otworzył paczkę, obejrzał okładkę, wyjął płytę, a potem położył ją na talerzu gramofonu. Razem z Gregiem zdaliśmy sobie sprawę, że to ważny moment. To tak, jakbyś ujrzał swoją byłą z kimś innym.

Dave słuchał w całkowitym milczeniu, gapiąc się w głośniki, analizując piosenki. Siedzieliśmy z Gregiem obok, zastanawiając się, jaka będzie jego reakcja. Pamiętam, że pierwsze, co powiedział to 'zerżnął, kur*a, moje solówki'.

Pierwszą reakcją Dave’a było to, że Kirk grał jego solówki. Nie były zupełnie takie same ale podobne. Dave solówki traktował bardzo osobiście. Odcisnął swój ślad na tych numerach, a wiesz, jak on gra: co wieczór gra to samo. To część piosenki. To nie są jakieś improwizowane, jamowane solówki, to co nagrano, istnieje wiecznie. Autorstwo piosenek Dave’a zostało rozdzielone. To tak jak przy rozwodzie. Dave był wkurzony.

Jak widać, do obecnych relacji między muzykami nie było łatwo dojść.