Kobiety

i

Autor: Pixaby

telewizja

Inspirujące historie kobiet - premiera antologii filmów krótkometrażowych "In Bloom"już dziś na MTV

2024-03-08 12:38

W piątek, 8 marca na kanale MTV premierę będzie miała antologia filmów krótkometrażowych "In Bloom". Wyjątkowa kolekcja 5 filmów powstała we współpracy z Fundacją MTV Staying Alive oraz Grand Support Billa i Melindy Gates, przeniesie widza w świat różnych kultur, poruszając tematy związane z płcią i życiem codziennym.

Każdy z pięciu filmów został stworzony przez inną reżyserkę – z Nigerii, Kenii, Indii, Stanów Zjednoczonych i Brazylii. Historie koncentrują się na ważnym problemie dotykającym danej społeczności, takim jak przemoc związana z płcią, dostępność produktów higieny intymnej czy emancypacja ekonomiczna kobiet.

Film "NAPOLEON" pełen kłamstw?! FAKTY I MITY | To Się Kręci #24

O filmach

W ramach kolekcji zostaną wyemitowane następujące filmy:

Period – Fabuła skupia się na historii Fay, której, podobnie jak wielu uczniów w szkole, brakuje środków na zakup produktów higieny intymnej. Decyduje się więc na odważną walkę o ich darmowy dostęp. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Nicole Teeny ze Stanów Zjednoczonych, a w głównej roli występuje Yasmina El-Abd.

Alta – Film stworzony przez Privankę Banerjee z Indii przenosi widza w moment życia nastolatki (w tej roli Mazel Vyas), która izoluje się w łazience i odmawia otwarcia drzwi. Jej bezradny ojciec desperacko próbuje dotrzeć do niej i rozwiązać sytuację, ale kiedy ujawnia się prawdziwa relacja między nimi, na historię można spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy.

Maré – Historia matki będącej na skraju psychicznej wytrzymałości, która szuka ukojenia. Obraz autorstwa brazylijskiej reżyserki Guiliany Monteiro, w roli głównej Vanessa Giácomo.

Kifungo – Historia bohaterki, która przeżywa wyzwania związane z akceptacją samej siebie po otrzymaniu pozytywnej diagnozy na obecność wirusa HIV. Autorką scenariusza i reżyserką tego poruszającego filmu jest Kenijka Voline Ogutu, a główną rolę odgrywa Brenda Wairimu.

Aféfé – Lokalna kosmetyczka musi stawić czoła przerażającemu zwrotowi w życiu, gdy nieoczekiwanie wprowadza się do niej starsza, schorowana teściowa. Reżyseria i scenariusz autorstwa Dolapo ‘LowlaDee’ Adeleke z Nigerii, w bohaterkę opowieści wcieliła się Folu Storms.

"In Bloom" zostanie wyemitowane na kanale MTV w Światowy Dzień Kobiet - 8 marca o godzinie 23:55. Powtórkę będzie można obejrzeć już następnego dnia, w sobotę 9 marca o godz. 20:30.