Ile światowa branża koncertowa straciła przez koronawirusa? Kwota powala

i

Autor: freeimages.com/Giuseppe C

Ile światowa branża koncertowa straciła przez koronawirusa? Kwota powala

2020-12-15 14:00

Pandemia koronawirusa daje się we znaki każdemu i wygląda na to, że jeszcze trochę będziemy musieli poczekać na powrót do normalności. Ciężko ma branża eventowa, która cały czas stoi i nie wiadomo, kiedy będzie mogła wrócić do działalności. Wiadomo też, ile pieniędzy utracili organizatorzy wydarzeń i jest to kwota powalająca.

Pandemia koronawirusa to bardzo trudny czas dla wszystkich i ciężko jednoznacznie stwierdzić, kiedy będzie szansa na powrót do względnej normalności. Jest to także ciężki czas dla branży eventowej, która praktycznie z dnia na dzień przestała funkcjonować. Podano dane, ile od początku pandemii straciła branża koncertowa.

Co tam w środku gra? - Luxtorpeda

Ile branża koncertowa straciła przez pandemię koronawirusa? Kwota jest gigantyczna

Pollstar, który zajmuje się analizą branży eventowej na świecie, opublikował specjalny raport, z którego można się dowiedzieć, ile branża koncertowa straciła w 2020 roku. Na kwotę składają się pieniądze, które pochodzą nie tylko ze sprzedaży biletów. Wliczone zostały akcje sponsorskie, utracone wpływy branży gastronomicznej, która często obecna jest na imprezach, do tego transport i merch, który nie został sprzedany. Do tego doliczono obroty w hotelach i restauracjach, które są blisko położone obiektów, gdzie odbywały się koncerty.

Te wszystkie czynniki wpłynęły na to, że branża koncertowa straciła w sumie 30 miliardów dolarów! Miejmy nadzieję, że sytuacja poprawi się w 2021 roku.