Czym dzieci bawiły się w PRL-u? Sprawdź w quizie, czy znasz zabawki z dawnych lat

i

Autor: Wikimedia Commons - fot. Chrisbal Quiz o zabawkach z PRL-u

quizy

Gry i zabawki z czasów PRL-u - czy je pamiętasz? Sprawdź w quizie

2024-07-10 11:40

Czym głównie zajmują się dzieci? Nauka, nauką, ale ważna w tym wszystkim jest oczywiście również zabawa! Istnieją różne rodzaje, pomysły, formy spędzania czasu w ten sposób, a kluczowe w całym tym procesie będą oczywiście zabawki! Każde pokolenie ma swoje własne gadżety, które wspomina z dużą nostalgią. Czy wiesz, czym bawiono się w czasach PRL-u?

Choć nie dla każdego może się to wydawać oczywiste, niezwykle ważna dla rozwoju każdego dziecka jest zabawa. Taka forma spędzania czasu to nie tylko i nie zawsze nic szczególnego, nie wnoszącego nic ważnego do życia małego człowieka. Zabawa uczy dziecko kreatywności, szukania rozwiązań, kombinowania, pobudza jego czy jej wyobraźnię. Choć bawić się można tak po prostu, na przykład w "dom", berka czy chowanego, to niezwykle istotne są oczywiście zabawki! Z pewnością każdy i każda z nas z nostalgią wspomina swojego ukochanego pluszowego misia, ulubiony samochodzik, zabawkowego robota i wiele wiele innych przedmiotów, które tak często towarzyszyły nam w dzieciństwie. Każdy czas, każda dekada to zupełnie nowe gadżety - dziś te są niezwykle nowoczesne, choć dzieci są w stanie bawić się tak naprawdę wszystkich - nawet gałęziami!

"Najsłynniejsze prezenterki TVP w epoce PRL. Historia z Koprem"

Zabawki z PRL-u - sprawdź w quizie, czy je rozpoznasz

Czym bawiono się w dawnych czasach, w Polsce w latach PRL-u? Znasz lub pamiętasz zabawki z dawnych lat. Sprawdź się w naszym quizie, który może wywołać w Was uczucie rozrzewnienia i wiele wspomnień!

Czym dzieci bawiły się w PRL-u? Sprawdź w quizie, czy znasz zabawki z dawnych lat

Pytanie 1 z 10
Planszówka, której nazwa to równocześnie określenie mieszkańca jednego z krajów Azji to?