Freddie Mercury połączył radnych Warszawy. W stolicy powstała aleja imienia wokalisty Queen

2019-11-08 14:21
Ilustracja do artykułu
Autor: screen: youtube.com/watch?v=LGjt291COa0

Freddie Mercury to artysta, który znacząco wpłynął na świat muzyki i do dziś jest ogromną inspiracją dla wielu osób. Oczywiście, po premierze filmu 'Bohemian Rhapsody' zainteresowanie artystą znacznie wzrosło, co tylko cieszy wszystkich fanów. Warszawscy miłośnicy Queen, postanowili zawalczyć o miejsce dla kultowego frontmana i to pod postacią specjalnej alei. Okazało się, że walka się opłaciła, ponieważ w Warszawie powstanie specjalna alejka!

Freddie Mercury to niekwestionowana legenda, która po dziś dzień jest wspominana przez fanów grupy Queen. Niesamowity głos, charyzma i styl bycia, to były znaki rozpoznawcze artysty, który odszedł zdecydowanie za wcześnie. Oprócz licznych coverów, które pojawiają się w sieci, a których po premierze filmu 'Bohemian Rhapsody' jest zdecydowanie więcej, fani chcą robić inne rzeczy, które upamiętnią artystę. Jedną z nich był pomysł stworzenia alei Freddiego Mercury'ego w Warszawie. Okazuje się, że starania nie poszły na marne, bo w stolicy pojawi się specjalne miejsce, które nosić będzie imię artysty.

OZZY OSBOURNE POWRACA Z NOWYM NUMEREM! DO SIECI TRAFIŁ PREMIEROWY SINGIELFreddie Mercury połączył radnych Warszawy. W stolicy powstała aleja imienia wokalisty Queen

Walka o alejkę nazwaną na cześć wokalisty Queen, trwała od marca. Jak napisał Piotr Otrębski:

Freddie Mercury połączył radnych Warszawy. Jesteśmy pierwszą stolicą na świecie, która ma aleję Freddiego Mercury'ego. Cieszę się bardzo. W marcu wszystko się zaczęło. Papiery złożone w czerwcu. Sprawne procedowanie. Finał tuż przed rocznicą śmierci patrona (24.11.1991 r.) i dzień po rocznicy wydania ostatniego albumu Queen (już po śmierci Freddiego) 'Made in Heaven' (1995 r.). Idealnie!

Aleja prawdopodobnie pojawi się na terenie Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego.


OZZY OSBOURNE UJAWNIŁ, Z KTÓRYM GITARZYSTĄ NAJLEPIEJ MU SIĘ PRACOWAŁO