Eddie Vedder z Pearl Jam. 5 faktów o życiu Veddera, o których możesz nie wiedzieć. [VIDEO]

2017-12-23 11:32
LEGENDY ROCKA: Eddie Vedder z Pearl Jam. 5 faktów o życiu Veddera, których możesz nie wiedzieć.
Autor: fot. Screen z You Tube

Wokalista Pearl Jam, Eddie Vedder, dostał się niedawno na języki za sprawą kilku swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Na EskaROCK.pl przyglądamy się postaci Eddiego Veddera i prezentujemy Wam 5 faktów z życia artysty, których mogliście nie wiedzieć.

Wokalista Pearl Jam - Eddie Vedder: na EskaROCK.pl prezentujemy Wam kilka faktów z życia muzyka, o których mogliście nie wiedzieć.

Kim jest Eddie Vedder, z pewnością nie trzeba pisać - to wie po prostu każdy, kto słucha rocka. Wokalista legendarnego grunge'owego zespołu od zawsze znany jest ze swojego antywojennego nastawienia. Dzięki jednej z ostatnich wypowiedzi dostał się na języki. EskaROCK.pl także postanowiła napisać o artyście coś więcej.

Glaca zapowiada swój pierwszy solowy album [VIDEO]


Eddie Vedder - 5 faktów z życia artysty. Zobacz, czego o nim nie wiedziałeś.

1. Eddie Vedder urodził się 23 grudnia 1964 w Evanston w USA. Kiedy miał zaledwie rok jego rodzice rozwiedli się. Matka szybko znalazła nowego męża, a mały Eddie żył w przeświadczeniu, że ojczym jest jego biologicznym tatą.

2. Już w wieku 13 lat Eddie zdecydował, że chce swoje życie poświęcić karierze muzycznej. Z domu wyprowadził się będąc 16-latkiem. Bezpośredni wpływ na tę decyzję miał fakt, iż Eddie odkrył prawdę o tym, kto jest jego biologicznym ojcem. Zaczął pracować na stacji benzynowej a nocami chodził po barach i klubach.

3. Gdy Eddie dowiedział się, ze jego ojczym nie jest jego ojcem, a prawdziwy tata już nie żyje poczuł się oszukany. To "odkrycie" było w jego życiu przełomowe i wypełniło treść wielu numerów stworzonych przez Pearl Jam - np. Alive.

4. Kiedy Eddie porzucił szkołę, postanowił przyjąć nazwisko panieńskie swojej matki i wyruszyć do San Diego. Tam zafascynował go surfing oraz muzyka Sex Pistols, The Who czy Ramones. Wkrótce stał się członkiem grupy Bad Radio.

5. Gdyby nie Jack Irons z Red Hot Chili Peppers - perkusista zespołu w latach 1983-1988 - prawdopodobnie nie usłyszelibyśmy o Pearl Jam. To właśnie Irons polecił Veddera na wokalistę zespołu. Vedder skomponował na próbę trzy kawałki: Alive, Once i Footsteps. Stone Gossard, kiedy tylko usłyszał kompozycje Veddera, natychmiast zaprosił go do współpracy.

Grzegorz Ciechowski - nieznane utwory, które cię zaskoczą