Dziewczyny z Dubaju

i

Autor: Aleksandra Mecwaldowska

Dziewczyny z Dubaju - premiera filmu odwołana?! Kontrowersyjna produkcja nie trafi do kin?

2021-09-09 10:28

Dziewczyny z Dubaju to zdecydowanie jedna z najgorętszych premier filmowych tego roku. Produkcja ma zdemaskować hipokryzję polskiego show biznesu i ujawnić całą prawdę na temat tzw. "afery dubajskiej", w którą zamieszane był zarówno celebrytki, modelki, jak i wiele znanych postaci ze świata polityki, biznesu czy też sportu. Kontrowersyjny film miał trafić do kin w listopadzie 2021 roku. Okazuje się jednak, że premiera produkcji stoi pod znakiem zapytania. Sprawdźcie szczegóły.

Dziewczyny z Dubaju - premiera filmu odwołana?! Dziewczyny z Dubaju to ekranizacja książki Piotra Krysiaka o tym samym tytule, wyprodukowana przed Dorotę Rabczewską i Emila Stępnia, której reżyserii podjęła się Maria Sadowska. W obsadzie kontrowersyjnej produkcji pojawili się m.in.: Paulina Gałązka, Katarzyna Sawczuk Katarzyna Figura, Jan Englert, Olga Kalicka, Anna Karczmarczyk, Giulio Berutti, Iacopo Ricciotti, Andrea Preti oraz Luca Molinari.

Top 10 komedii romantycznych. Te filmy o miłości musisz obejrzeć

Dziewczyny z Dubaju - premiera filmu odwołana?!

W 2018 roku światło dzienne ujrzała książka Dziewczyny z Dubaju, autorstwa Piotra Krysiaka. Wówczas do dziennikarza zgłosili się Dorota Rabczewska oraz Emil Stępień, który chcieli się podjąć stworzenia ekranizacji tytułu. Krysiak przystał na propozycję i podpisał umowę z duetem producenckim. Wśród wielu punktów umowy znalazł się zapis, że autor książki będzie miał prawo wglądu do scenariusza. Kiedy produkcja była już prawie gotowa, dziennikarz otrzymał informację, że na merytoryczne poprawki oraz na sprawdzenie, czy scenariusz nie narusza dóbr osobistych postaci, będzie miał zaledwie cztery godziny.

Gdyby tego było mało, Krysiak początkowo był przedstawiany jako autor ekranizacji, a następnie był określany mianem współscenarzysty. W ostatnim czasie okazało się jednak, że produkcja jest jedynie inspirowana książką o tym samym tytule. Ostatecznie Krysiak zdecydował się na kroki prawne, kiedy zobaczył plakat Dziewczyn z Dubaju, który miał być okładką jego wznowionej książki. Dziennikarz zdecydował się na rozwiązanie umowy, ponieważ producent filmu nie dotrzymuje warunków współpracy. Po okresie wypowiedzenia umowy, kontrowersyjna produkcja nie będzie mogła być dystrybuowana, a to oznacza, że najprawdopodobniej nie trafi do kin. 

Dziewczyny z Dubaju - o czym jest film?

Emi to młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, opływający w luksusy świat już niedługo pokaże swoją mroczną stronę…

Źródło: Dziewczyny z Dubaju - premiera filmu odwołana?! Kontrowersyjna produkcja nie trafi do kin?