Dzień Metalowca 2019: jak kiedyś wyglądali metale w Polsce?

i

Autor: Dzień Metalowca 2019/screen: youtube.com/user/ForumBarmyArmy

Dzień Metalowca 2021: jak kiedyś wyglądali metale w Polsce?

2021-03-29 7:50

Dzień Metalowca 2021 to święto wszystkich fanów ciężkich brzmień. Z tej okazji mamy dla was małą podróż w czasie, która przypomni jak kiedyś wyglądali metale w Polsce.

Dzień Metalowca 2021 przypada 29.03, to właśnie tego dnia wszyscy długowłosi fani ciężkich brzmień mają swój dzień. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was podróż w czasie. Zobaczcie jak wyglądali popularni metalowcy i jak ponad 20 lat temu prezentowała się ta subkultura.

Tańczący Quentin Tarantino za kulisami kultowej sceny z Pulp Fiction. To trzeba zobaczyć! [VIDEO]

Co tam w środku gra? Black Sabbath - VOL. 4

Na początek Robert 'Litza' Friedrich, czyli bardzo ważna postać dla metalu w polsce. Ciężko jest wymienić wszystkie projekty muzyczne, w które zaangażowany był Litza. Wśród najważniejszych, z pewnością trzeba wspomnieć o Acid Drinkers, Kaziku Na Żywo i Luxtorpedzie. Jak wyglądał kiedyś Litza, a jak wygląda teraz? Zobaczcie sami:

Oczywiście, jeżeli ktoś słucha w Polsce ciężkich brzmień i nie zna Titusa, to lepiej niech się do tego nie przyznaje. Frontman Acid Drinkers to postać absolutnie legendarna i jak niektórzy mówią 'ostatni metalowiec w Polsce'. Jak wyglądał kiedyś Titus, a jak teraz? Odpowiedź znajdziecie poniżej:

Adam 'Nergal' Darski nazywany jest często 'Wrogiem numer 1 społeczności katolickich', a jednocześnie to frontman najbardziej popularnej wśród Amerykanów kapeli metalowej - Behemoth. Nergal miał kiedyś długie włosy i to akurat nic dziwnego, w końcu to integralna część image'u. Dziś frontman Behemotha zmienił trochę wygląd i zaczął nagrywać lżejszą muzykę z Me And That Man. Zobaczcie młodego Nergala i tego obecnie, jest ogromna różnica:

Anja Orthodox nazywana jest 'Wielką damą mrocznego rocka', wokalistka grupy Closterkeller to absolutna ikona i osoba, która ma bardzo oryginalny wizerunek do dzisiaj. Oczywiście, Anja na przestrzeni lat również również się zmieniała, jednak zawsze została przy swoim stylu:

Metalowcy w Polsce oczywiście zawsze energicznie reagowali na koncertach, co w zasadzie nie zmieniło się do dzisiaj. Warto tutaj zobaczyć kilka archiwalnych nagrań, na przykład z koncertu Kazika Na Żywo. Moda się zmienia, włosy można ściąć, jednak ciężkie brzmienia ma się w sercu

Rammstein - Deutschland: kostiumy do teledysku stworzyła Polka! [WIDEO]