Detektyw: 5. sezon powstanie. Issa López powróci, a co z Jodie Foster i Kali Reis?

i

Autor: Warner Bros. Discovery/ HBO Detektyw: 5. sezon powstanie. Issa López, a co z Jodie Foster i Kali Reis?

Serialowe powroty

“Detektyw” powróci z 5. sezonem. Są też złe wieści...

2024-02-23 10:54

Choć najnowszy “Detektyw”, o podtytule “Kraina nocy”, spotkał się ostatecznie z dość… chłodnym odbiorem, włodarze HBO widocznie nie tracą wiary w swój niegdyś wybitny kryminał. Zapowiedziano powstanie 5. serii i wiemy, kto za nią odpowie. Część z was może nie być zadowolona.

“Detektyw” – 5. sezon powstanie. Odpowie za niego twórczyni “Krainy nocy”

Mamy to. “Detektyw: Kraina nocy” może i okazał się artystycznym niewypałem, którego finał został zmiażdżony zarówno przez widzów, jak i krytyków, ale był też najlepiej oglądającą się odsłoną antologii – każdy odcinek przyciągnął przed ekrany średnio 12,7 mln widzów, a sam finał w dniu premiery obejrzało 3,2 mln osób. Porównywanie go z pierwszym sezonem, który ukazał się w czasach, gdy nie było platformy HBO Max, jest oczywiście niemiarodajne, ale dla włodarzy stacji liczy się tylko jedno – słupki oglądalności się zgadzają, więc lecimy z 5. sezonem.

Nowe odcinki zrealizuje Issa López, czyli twórczyni “Krainy nocy” i wiemy, że dla wielu widzów nie są to dobre wieści, w końcu to showrunnerka obarczana jest odpowiedzialnością za fiasko, jakim były ostatnie odcinki. López miała już podpisać umowę z HBO, co nikogo w sumie dziwić nie powinno, bo już jakiś czas temu obwieściła, że chętnie zrealizuje kolejny sezon.

Luksus, jaki oferuje ta konkretna seria, polega na tym, że jej rdzeniem jest ton i pewien sposób patrzenia na świat i Amerykę. Pozwala to na eksplorację mroku i makabry, które uwielbiam. Więc tak, na pewno [bym zrealizowała kolejną odsłonę – przyp. red.] – rzekła w rozmowie z Variety.

Choć widzowie narzekają, włodarze HBO są oczywiście zadowoleni (bo czemu mieliby nie być?) i wychwalają López pod niebiosa. Francesca Orsi, szefowa działu seriali i filmów HBO, wydała zresztą oświadczenie, w którym wyraziła entuzjazm, że showrunnerka na dobre stała się częścią ich “rodziny”.

Issa López to jedyny w swoim rodzaju, rzadki talent, który przemawia bezpośrednio do kreatywnego ducha HBO. Kierowała “Detektywem: Krainą nocy” od początku do końca, ani razu nie odstępując od swojej godnej pochwały wizji i inspirując nas swoją odpornością zarówno w scenariuszu, jak i za kamerą. Wraz z niezrównanymi występami Jodie [Foster] i Kali [Reis] sprawiła, że ta odsłona serii odniosła ogromny sukces. Jesteśmy szczęśliwi, że jest częścią naszej rodziny. [za: Serialowa.pl]

Przy okazji warto przypomnieć, że twórcą pierwszych trzech “Detektywów” był Nic Pizzolatto, który w trakcie emisji wielokrotnie naśmiewał się z “Krainy nocy” w social mediach.

SPRAWDŹ TEŻ: Najlepsze seriale kryminalne. TOP 5 produkcji, obok których nie sposób przejść obojętnie

“Detektyw 5” – obsada. Czy Jodie Foster i Kali Reis powrócą w swoich rolach?

Na obecną chwilę nie mamy praktycznie żadnych informacji dotyczących piątego “Detektywa”, poza tym, że powstanie i kto za niego odpowie. Nie ogłoszono nawet wstępnych szczegółów castingowych, więc nie wiemy, kto zagra główne role. Przypominamy jednak, że “Detektyw” z założenia jest antologią, zatem szanse na powrót Jodie Foster i Kali Reis są bliskie zeru.

Jak dobrze znasz seriale HBO? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 7
"Gra o tron": który z tych bohaterów nigdy nie był Królem Północy?
Gra o tron

Największe serialowe porażki ostatnich lat. Które produkcje nie spełniły oczekiwań widzów?

PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1
Źródło: “Detektyw” powróci z 5. sezonem. Są też złe wieści...