Czy pamiętasz serial Polskie drogi? Sprawdź się w quizie

i

Autor: Materiały TVP Quiz z serialu "Polskie drogi"

quizy

Czy znasz serial "Polskie drogi"? Sprawdź w quizie

2024-05-05 18:25

W drugiej połowie lat 70. rozpoczęła się emisja serialu, który dziś uchodzi za jeden z najlepszych i najważniejszych w historii polskiej telewizji. Mowa o produkcji "Polskie drogi", która poruszyła temat ważny i wciąż szczególnie żywy w tamtych czasach - II wojny światowej. Serial do dziś jest chętnie oglądany - jak dobrze go znasz? Rozwiąż quiz!

Już na początku lat 70. rozpoczął się okres produkcyjny nowego, polskiego serialu. Za projekt odpowiadali głównie scenarzysta Jerzy Janicki i reżyser Janusz Morgenstern, a kierownikiem produkcji został Jerzy Buchwald. To właśnie on nie krył już po premierze, że realizacja serialu nie należała do najłatwiejszych - konieczność zaangażowania bardzo dużej liczby aktorów czy potrzeba znalezienia plenerów i kostiumów, które odpowiadałyby czasom wojennym, a których w latach 70. nie było już tak wiele. Sam okres produkcji trwał aż trzy lata - ostatnie zdjęcia do serialu miały miejsce w sierpniu 1977 roku, jednak odcinek pilotażowy Polskich dróg został wyemitowany na antenie Telewizji Polskiej już 1 września 1976 roku. Został on przyjęty przez widownię i krytyków niezwykle ciepło. Serial powrócił do telewizji z kolejnymi dziesięcioma odcinkami w połowie października 1977 roku. Polskie drogi były oglądane przez grono telewidzów, dziś serial ten cieszy się ogromnym uznaniem i został nagrodzony licznymi nagrodami.

Wybuch na planie serialu "Polskie drogi". Historia z Koprem

"Polskie drogi" - quiz

Choć od emisji serialu minie niedługo pięćdziesiąt lat, to wciąż jest on regularnie emitowany w polskiej telewizji. Jak dobrze znasz Polskie drogi?

Rozwiąż poniższy quiz!

Czy pamiętasz serial "Polskie drogi"? Sprawdź się w quizie

Pytanie 1 z 10
W jakich latach rozgrywa się akcja serialu?