Co piliśmy w PRL-u? Quiz z napojów i trunków tamtych czasów

i

Autor: PHOTO MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS WARSZAWA Quiz o napojach z PRL-u

quizy

Co piliśmy w czasach PRL-u? Sprawdź w quizie co wiesz o napojach i trunkach z dawnych lat

2024-06-17 8:00

Czasy PRL-u to nie tylko charakterystyczna kuchnia, sposoby gotowania, przyrządy i dania, które dziś wielu nadal wspomina z bardzo dużym sentymentem. W dawnych latach w naszym kraju również pragnienie zaspokajano napojami, których dziś już raczej nie zobaczymy na sklepowych półkach. Co pito w czasach PRL-u? Rozwiąż quiz!

PRL to ten czas w polskiej historii, który do dziś budzi powszechne dyskusje. Wielu kojarzy go z szarugą, konfliktami, złą atmosferą społeczną, problemami finansowymi, odcięciem od świata, niemożnością rozwoju. Jeszcze inni zaś wspominają ten okres z dużą nostalgią, mówiąc, że "wtedy było prościej, ludzie byli sobie bardziej przyjaźni i chętni do pomocy", a kreatywność Polek i Polaków nie znała granic. Jakby na to wszystko nie patrzeć, PRL odcisnął ogromny ślad w naszej historii politycznej, społecznej oraz oczywiście kulturowej i to właśnie to do wspomnień, związanych raczej z tą ostatnią kategorią, wielu i wiele wciąż wraca.

Sekrety gwiazdy PRL Jonasza Kofty. Niewiarygodne, kiedy wyrobił dowód osobisty. Historia z Koprem

Quiz - co pito w Polsce w czasach PRL-u?

PRL kojarzyć będziemy z określoną muzyką, kinem, modą, architekturą, sztuką, literaturą, ale też kuchnią. Do dziś wspomina się dania, potrawy, desery i ciasta z tamtych lat - a co co napojami? Zdaje się, że te w tamtych czasach akurat miały w jakiś sposób zastępować słynne trunki z zachody, które jednak u nas były niedostępne. Czy wiesz lub pamiętasz, co Polki i Polacy pili w czasach PRL-u?

Sprawdź się w quizie:

Co piliśmy w PRL-u? Quiz z napojów i trunków tamtych czasów

Pytanie 1 z 10
Jak mówiło się na wodę z saturatora?
Listen on Spreaker.