Limitowana winylowa edycja albumu Budki Suflera „10 lat samotności” z wyjątkowym, niepublikowanym dotąd bonus trackiem już dostępna!

i

Autor: Materiały prasowe

Limitowana winylowa edycja albumu Budki Suflera „10 lat samotności” z wyjątkowym, niepublikowanym dotąd bonus trackiem już dostępna!

2021-01-29 13:48

Lmitowana winylowa edycja albumu. Budki Suflera „10 lat samotności” z wyjątkowym, niepublikowanym dotąd bonus trackiem już dostępna!

Nowy album Budki Suflera „10 lat samotności” doczekał się winylowej edycji. N płycie znajduje się zupełnie wyjątkowy i niespotykany dotąd bonus track od zespołu zatytułowany „Romek”, który jest swoistym zapisem narodzin piosenki.

Co tam w środku gra? - Happysad

„Na końcu strony B winylowej edycji naszej płyty „10 lat samotności” umieściliśmy coś, czego nigdy nie było, ani na tej, ani na żadnej innej płycie Budki Suflera, a przez ostatnie pól wieku ukazało się ich sporo. Osobiście nie przypominam sobie w ogóle czegoś takiego na jakimkolwiek krążku.  

To co przez półtorej minuty słyszymy, to najprawdziwsze narodziny piosenki, początek drogi tworzenia, inspiracja dla zespołu i autora tekstu w pragnieniu doganiania ideału. Króciutkie dźwiękowe malowidło pokazuje, co jest na początku i jak daleko jest do końca. Takich „rybek” muzycznych jest tyle ile nagraliśmy piosenek, a nawet więcej, chociaż ta jedna spełnia dzisiaj znaczenie szczególne. Słuchając tych dźwięków trudno nam bronić się przed emocjami. Romek pisał piękne piosenki, a ich narodziny zawsze właśnie tak wyglądały.  

Nie inaczej. I cóż więcej można powiedzieć… 

„10 lat samotności” to płyta, jaka muzykom może przytrafić się tylko raz. Te kilka, jakże różnych piosenek, to naturalna reakcja ludzi na smutek, żal, złość i rozgoryczenie. Każdy dał to, co ma najlepszego, talent, entuzjazm, szaleństwo, serce, wyobraźnię… Powstała scena muzyczna, jakiej nie planowaliśmy, ale przez to, być może niezwykła… 

W listopadzie odbyła się premiera singla oraz teledysku „10 lat samotności” z tekstem napisanym przez Zbigniewa Hołdysa. Film zrealizowali Jan i Oliwia Marciniak. A muzykę stworzył Romuald Lipko.

Album jest dostępny na kulturalnysklep.pl oraz na empik.com