Black Sabbath: 50. lecie albumu PARANOID, zostanie uczczone specjalnym boxem CD i boxem winylowym!

2020-09-18 11:44
Ilustracja do artykułu
Autor: materiały prasowe

Uznany za twórcę nowego gatunku muzyki, jakim jest heavy metal, legendarny zespół z Birmingham, Black Sabbath, świętuje w tym roku 50. rocznicę wydania swojego albumu ''Paranoid''.

Sam album ma status legendy i sprzedał się w milionach egzemplarzy. 9 października ukażą się 5 płytowa wersja winylowa i 4 płytowy set CD - reedycje zawierają nigdy wcześniej niepublikowane dwa koncerty z 1970 roku.

ROGER WATERS ZAGRAŁ NOWE WERSJE PIOSENEK Z THE WALL [WIDEO]

PARANOID: SUPER DELUXE EDITION zawierać będzie wersję oryginalną albumu, wersję albumu z quad mixem z 1974 rok przygotowanym do stereo oraz dwa koncerty z 1970 r.: z Montreux i Brukseli, które nigdy do tej pory nie zostały wydane. 5 płytowe wydawnictwo ukaże się w twardej oprawie z dużą książeczką zwierającą wywiady ze wszystkimi czterema członkami zespołu, archiwalne zdjęcia i materiały pamiątkowe, plakat oraz replikę książki z trasy z czasów ''Paranoid''.

Po sukcesie pierwszego albumu grupy z początku 1970 roku, Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler i Bill Ward powrócili jesienią tego samego roku z płytą ''Paranoid''. Była to pierwsza płyta zespołu, która znalazła się w topie list w Wielkiej Brytanii sprzedając się w ponad 4 milionach kopii w samych tylko Stanach Zjednoczonych! Utwory takiej jak "War Pigs", "Planet Caravan", "Iron Man", no i oczywiście "Paranoid" do dziś inspirują nowe generacje muzyków na całym świecie.

BRIAN MAY, ZAKK WYLDE I STEVE VAI ZAGRALI SPECJALNĄ WERSJĘ ''BOHEMIAN RHAPSODY''

PARANOID: SUPER DELUXE EDITION: pierwsza z płyt winylowych to oryginalny album, druga to album ze specjalnym miksem quadrofonicznym. Ta wersja została wydana na winylu i 8 ścieżkowej taśmie w 1974 roku, ale została wyprzedana wiele lat temu i obecnie została ona przetworzona do wersji stereo i na potrzeby płyty winylowej.

Kolekcję wieńczą trzy płyty, które zawierają pierwszy raz wydane dwa koncerty zarejestrowane w 1970 roku. Pierwszy z nich odbył się 31 sierpnia w Montreux w Szwajcarii, tuż przed ukazaniem się Paranoid. Posłuchać można zespołu, który stał się już wtedy zgraną grupą. Muzycy prezentują na żywo po raz pierwszy takie utwory jak "Hand Of Doom" i "Iron Man" wplatając w set "N.I.B." oraz "Behind The Wall Of Sleep" ze swojego albumu debiutanckiego. Drugi koncert został zarejestrowany kilka miesięcy później w Brukseli, w trakcie występu w belgijskiej telewizji. Na nieoficjalną wersję tego klasycznego występu można było natrafić, ale nigdy nie brzmiało to tak dobrze.

BLACK SABBATH

Paranoid Super Deluxe 5 Winylowy Box Set

Lista utworów:

LP 1: Album oryginalny

Strona A

“War Pigs / Luke’s Wall

“Paranoid

“Planet Caravan

“Iron Man

Strona B

“Electric Funeral

“Hand Of Doom

“Rat Salad

“Jack The Stripper / Fairies Wear Boots

LP 2: Quadradisc Mix in Stereo (WS4 1887) 1974

Strona C

“War Pigs / Luke’s Wall

“Paranoid

“Planet Caravan

“Iron Man

Strona D

“Electric Funeral

“Hand Of Doom

“Rat Salad

“Jack The Stripper / Fairies Wear Boots

LP 3: Live in Montreux 1970 (Part One)

Strona E

“Intro

“Paranoid

“N.I.B.

“Behind The Wall Of Sleep

Strona F

“Iron Man

“War Pigs

LP 4: Live in Montreux 1970 (Part Two)/Live in Brussels 1970 (Część pierwsza)

Strona G

“Fairies Wear Boots

“Hand Of Doom

Strona H

“Paranoid

“Hand Of Doom

“Rat Salad

“Iron Man

LP 5: Live in Brussels 1970 (Część druga)

Strona J

“Black Sabbath

“N.I.B.

Strona K

“Behind The Wall Of Sleep

“War Pigs

“Fairies Wear Boots