Wielki powrót Blur! Grupa zapowiedziała specjalny koncert na Wembley!

i

Autor: Polaris/East News Blur - zespół Damona Albarna powraca!

Wielki powrót Blur! Grupa zapowiedziała specjalny koncert na Wembley!

2022-11-14 12:19

Jeden z najsłynniejszych angielskich zespołów rockowych, legenda britpopu powraca! W poniedziałek 14 listopada grupa Blur oficjalnie potwierdziła krążące od jakiegoś czasu plotki i zapowiedziała monumentalny koncert na Stadionie Wembley! Formacja powróci w oryginalnym składzie, by zagrać swoje najbardziej kultowe numery!

Zespół Blur został założony w Londynie w 1988 roku. Debiutancki krążek grupy, zatytułowany Leisure, ukazał się trzy lata później. Już w 1993 roku grupa zmieniła swoją stylistykę i zaprezentowała krążki Modern Life Is Rubbish, Parklife The Great Escape, za sprawa których spopularyzowała kierunek w muzyce, dziś znany jako Britpop. Formacja osiągnęła ogromny sukces w Wielkiej Brytanii, stała się także znana z walki z grupą Oasis o szczyt na brytyjskiej liście przebojów. Wraz z płytą Blur, która miała premierę dokładnie 25 lat temu, grupa ponownie zmieniła brzmienie, idąc bardziej w kierunku indie rocka. To właśnie z tego albumu pochodzi kultowy numer Song 2, który zapewnił kapeli popularność w Stanach Zjednoczonych. Grupa zawiesiła działalność w 2004 roku, by powrócić cztery lata później, ale w 2016 roku znów zniknęła ze sceny. Damon Albarn, wokalista Blur zapewniał, że formacja nie zakończyła działalności i jeszcze powróci na scenę - słowa dotrzymał!

Wielki powrót Blur! Zespół zagra na Wembley i wyruszy w trasę koncertową?

Już od jakiegoś czasu mówiło się o tym, że zespół powróci w przyszłym roku. Oficjalnie potwierdzenie przyszło w poniedziałek 14 listopada - to właśnie tego dnia ogłoszono, że Blur zagra na Stadionie Wembley! Formacja wystąpi w Londynie w oryginalnym składzie, by zagrać swoje najbardziej kultowe numery. Wydarzenie odbędzie się 8 lipca 2023 roku, bilety trafią do sprzedaży w piątek 18 listopada. 

Nieoficjalnie mówi się o tym, że za tym koncertem pójdzie cała trasa, która obejmie swoim zasięgiem zarówno Europę, jak i Stany Zjednoczone. Czy tak rzeczywiście się stanie? Najpewniej przekonamy się o tym niebawem!

Rockowe koncerty w 2023 roku - na te zespoły czekamy najbardziej!