Wesołych świąt od Green Day! Kapela prezentuje kolejny singiel z nadchodzącej płyty

i

Autor: Materiały prasowe Nowość od Green Day

Wesołych świąt od Green Day! Kapela prezentuje kolejny singiel z nadchodzącej płyty

2023-12-07 15:22

Panowie z Green Day nie zamierzają zwalniać tempa! Choć do premiery wyczekiwanej płyty formacji został jeszcze nieco ponad miesiąc, to grupa rozpieszcza fanów, regularnie wydając kolejne single, które trafią na krążek "Saviors". Tym razem czas na świąteczną niespodziankę, czyli kawałek "Dilemma", do którego powstał także klip!

Jesienią zespół Green Day potwierdził krążące od miesięcy plotki i zapowiedział premierę nowego, pierwszego od czterech lat albumu. Krążek został zatytułowany Saviors (pl. "zbawcy") i ujrzy światło dzienne 19 stycznia 2024 roku. Wraz z zapowiedzią krążka formacja wydała singiel The American Dream Is Killing Me, dość szybko fani dostali kolejny kawałek do odsłuchu - znany już ze wcześniejszych występów na żywo Look Ma, No Brains!

Panowie udzielili już wywiadu na temat nadchodzącej płyty i w rozmowie ze stacją radiową 102.1 The Edge zapewnili, że Saviors zapełni lukę między kultowymi Dookie i American Idiot, które w przyszłym roku skończą odpowiednio trzydzieści i dwadzieścia lat. Kapela zgodnie określa nadchodzącą płytę w pewnym sensie czymś najlepszym, co zrobiła w swojej karierze do tej pory.

Green Day - 5 ciekawostek o albumie "American Idiot" | Jak dziś rockuje?

Green Day ma dylemat!

Zespół wciąż podgrzewa atmosferę wokół nowego albumu! Do dwóch znanych już singli właśnie dołączył kolejny, trzeci w kolejności. Tym razem Panowie przygotowali dla fanów, można tak powiedzieć, świąteczną niespodziankę i zaprezentowali czysto pop punkowy, klimatyczny numer Dilemma! Do kompozycji powstał także teledysk, który, wzorem poprzednich, utrzymany jest w czarno-białej stylistyce. Posłuchajcie nowości od Green Day poniżej!