Trasy koncertowe wszech czasów. Listę zdominowały rockowe gwiazdy!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Katarina Benzova Lista najbardziej dochodowych tras koncertowych wszech czasów

Trasy koncertowe wszech czasów. Listę zdominowały rockowe gwiazdy!

2023-04-24 13:03

Kto z nas nie lubi chodzić na koncerty? Występy na żywo to chyba najlepszy z możliwych sposób na doświadczanie muzyki i energii ulubionych artystów, artystek i zespołów. Praktycznie z dnia na dzień pojawiają się ogłoszenia o nowych pokazach - na jakie chodziliśmy najchętniej? Powstała lista najlepszych i najbardziej dochodowych tras koncertowych wszech czasów.

Koncerty to chyba najlepszy z dostępnych sposobów na obcowanie z muzyką ulubionego wykonawcy. Świetnie wiedzą o tym artyści, artystki i zespoły na całym świecie, chętnie ogłaszający kolejne trasy koncertowe, na których nie tylko promują swoje nowe projekty, ale też przedstawiają największe przeboje. Choć pandemia COVID-19 na praktycznie dwa lata odcięła nas od koncertów, a obecnie ceny biletów na nie osiągają naprawdę zawrotne ceny, to jednak występy muzyczne wciąż cieszą się ogromną popularnością i przyciągają tłumt=y. A jakie trasy koncertowe okazały się być najbardziej udane i najbardziej dochodowe w historii?

Guns N' Roses - 5 ciekawostek o albumie 'Appetite for Destruction" | Jak dziś rockuje?

Najbardziej udane trasy koncertowe w historii

Magazyn "Billboard Boxscore" zaktualizował swoją listę najbardziej dochodowych tras koncertowych wszech czasów - wyraźnie pokazuje ona, że wciąż ogromną popularnością cieszą występy gwiazd rocka! 

Na 10. miejscu rankingu znalazł się jednak Harry Styles i jego trwająca od 2021 roku "Love On Tour" - w ciągu tak krótkiego czasu zarobiła ona już 418 milionów dolarów! Dziewiąte miejsce to AC/DC i "Black Ice Tour", która warta jest aż  442 miliony dolarów. Kolejne miejsce należy do Rogera Watersa i jego "The Wall Live". Barierę 500 milionów dolarów przekroczył jako pierwszy zespół Coldplay i ich "A Head Full of Dreams Tour". Kolejne dwie pozycje to The Rolling Stones i trasy "No Filter Tour" i " A Bigger Bang Tour", za które zespół zarobił odpowiednio 547 mln dolarów i 558 mln dolarów. Pozycja numer cztery to Guns N' Roses i " Not In This Lifetime...". Jeszcze więcej od Gunsów zarobili Panowie z U2, wzbogacając się na "360° Tour" aż 736 milionów dolarów! Na drugim miejscu znalazł się Ed Sheeran, jednak prawdziwym królem tras ogłoszono Eltona Johna! Muzyk zarobił na swojej serii "Farewell Yellow Brick Road Tour" zawrotne 853 miliony dolarów!